Z bardzo dobrej strony pokazali się piłkarze Poloni Warszawa wygrywając pierwsze spotkanie przed własną publicznością w nowym sezonie 3 ligi. Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, ale skuteczna gra i trzy trafienia dały komplet punktów.

Pierwsza połowa dość nerwowa w wykonaniu obu zespołów, Polonia więcej czasu utrzymywała się przy piłce i próbowała budować ataki, ale problemem była sama finalizacja.

Do przerwy nie obejrzeliśmy żadnej bramki, co mogło być rozczarowujące. Po zmianie stron "czarne koszule" chciały zmienić rezultat, niesieni dopingiem kibiców zgromadzonych na Konwiktorskiej 6 napierali na bramkę gości.

Determinacja się opłaciła, bo w 57. minucie padło pierwsze trafienie. Po świetnej akcji Łukasza Piątka, dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Marcin Kluska pokonując tym samym Leona Jankowskiego.

Dwie minuty później było już 2:0, błąd defensywy Błonianki wykorzystał Piątek i tym razem to on znalazł drogę do bramki.

Wynik spotkania w 73. minucie ustalił Krystian Pieczara. Szybka kontra gospodarzy, piłka opuściła plac gry. Błyskawiczny wrzut z autu do rozpędzonego Pieczary, który będąc sam na sam pieczętuje zwycięstwo.

Polonia Warszawa - Błonianka Błonie 3:0 (0:0)

57' 1:0 Kluska

59' 2:0 Piątek

73' 3:0 Pieczara

Polonia: Brudnicki – Mikołajewski, Kiczuk, Wełna, Pazio, Niewiarowski (78' Koton), Marciniec, Piątek, Kluska (83' Marcinho), Paczuk, Pieczara (89’ Radziński)

Błonianka: Jankowski - Skowron, Goliński, Zajączkowski, Włodarczyk, Szymczak, Niezgoda, Czapa, Korczak, Jarczak, Sieński