Mająca aspirację awansu do eWinner 2 ligi Polonia Bytom, odniosła w piątek kolejne zwycięstwo w 3 lidze gr. III. Podopieczni Kamila Rakoczego tym razem pokonali Odrę Wodzisław, z którą w przeszłości mierzyli się w Ekstraklasie.


Dla obu zespołów był to mecz szczególny, bowiem Polonia Bytom z Odrą Wodzisław mierzyła się ostatnio ponad dziesięć lat temu i to na boiskach piłkarskiej Ekstraklasy. Nie było to jednak wielkie widowisko w pierwszej odsłonie, a drużyny raczej w tej części spotkania zawiodły. Klarownych okazji było jak na lekarstwo, choć nie można mówić o ich braku, bowiem te były, ale dobrze spisywali się bramkarze.

Ciekawiej było po zmianie stron, a lepiej na murawie prezentował się zespół z Bytomia. Odra także starała się zaskoczyć miejscowych, ale Polonia skutecznie odpierała ataki. Gospodarze coraz śmielej atakowali i w 58. minucie objęli prowadzenie. Kordian Górka wypatrzył Patryka Stefańskiego, a ten dograł do Damiana Celucha, który głową skierował piłkę do siatki.

Podrażniona ekipa z Wodzisławia nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat. Beniaminek 3 ligi gr. III dwoił się i troił, ale nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze spisującą się Polonię. Bytomianie także mieli swoje okazje i w doliczonym czasie podwyższyli prowadzenie, a do siatki trafił Dawid Krzemień, który ustalił rezultat tego spotkania.


Polonia Bytom - Odra Wodzisław 2-0 (2-0)

1-0 Damian Celuch (58)

2-0 Dawid Krzemień (90)


Foto: Anna Szłapa/Polonia Bytom

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.