Polonia Bytom odkupiła winy za ostatnią sensacyjną porażkę z Wartą Gorzów Wielkopolski. Tym razem ekipa z województwa śląskiego pewnie pokonała LKS Goczałkowice Zdrój.

Polonia Bytom aby nadal liczyć się walce o awans, musiała dziś po prostu wygrać. Zadanie łatwe jednak nie było, bowiem rywalem "niebiesko-czerwonych" był LKS Goczałkowice Zdrój. Gospodarze od początku ruszyli do ataku i szybko przejęli inicjatywę na murawie. Zespół z Goczałkowic Zdroju natomiast starał się odpierać ataki Polonii, co całkiem nieźle mu wychodziło.

Konkretniejsi byli jednak podopieczni Kamila Rakoczego, którzy jednak chwile kazali swoim kibicom czekać na golę. Polonia wynik spotkania otworzyła w 35. minucie, a bramkarza LKS-u pokonał Michał Płonka. Goście starali się jeszcze w końcówce pierwszej odsłony doprowadzić do wyrównania, jednak zespół z Bytomia dobrze prezentował się w defensywie i w lepszych humorach schodził na przerwę.

"Niebiesko-czerwoni" nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach nadal byli stroną przeważającą. Polonia na 2-0 podwyższyła w 51. minucie, a piłkę w siatce umieścił Dawid Wolny. Po chwili ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców i było już praktycznie po meczu. Zespół z Goczałkowic Zdroju próbował jeszcze zdobyć honorowego gola, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Polonia Bytom - LKS Goczałkowice Zdrój 3-0 (1-0)

1-0 Michał Płonka (35)

2-0 Dawid Wolny (51)

3-0 Dawid Wolny (54)