Stadion Narodowy od Euro 2012 jest obiektem, na którym reprezentacja Polski rozgrywa swoje spotkania piłkarskie. Największy stadion w naszym kraju stał się również ciekawą opcją dla organizatorów innych wydarzeń sportowych, jak chociażby sportów walki. Od dłuższego czasu w kuluarach pojawiały się przecieki, że organizacja FAME MMA planuje organizację gali na Narodowym. W tym momencie takie plany nie doszły jeszcze do skutku, jednak KSW, czyli największa federacja mma w naszym kraju dopięła swego.

KSW na Stadionie Narodowym!

3 czerwca to data, na którą czeka większość fanów sportów walki w naszym kraju. Jakiś czas temu organizacja KSW ogłosiła, że tego dnia odbędzie się jej największe wydarzenie w tym roku, a może nawet całej historii. Mowa tutaj o organizacji gali na Stadionie Narodowym, podczas której nie zabraknie wielkich pojedynków. Walką wieczoru ma być starcie Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką, oprócz tego nie zabraknie również rywalizacji, która jakiś czas temu nie doszła do skutku, a czeka na nią wielu fanów mma w naszym kraju, czyli Parnasse vs Ziółkowski. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski, co dodatkowo dodaje emocji!

Na KSW podczas czerwcowej gali powinien wystąpić również Mamed Khalidov. W tym momencie nie został jednak ogłoszony jego przeciwnik, możliwe jednak, że dojdzie do kolejnego starcia ze Scottem Askhamem, który od dłuższego czasu przygotowuje się w Stanach Zjednoczonych, a ostatnio trenował nawet z Mateuszem Gamrotem.

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Na papierze mamy tutaj zdecydowanego faworyta, którym jest Mariusz Pudzianowski. Pudzian od wielu lat zbiera cenne doświadczenie w oktagonie, dlatego też takie przewidywania raczej nie powinny nikogo dziwić. Trzeba jednak pamiętać, że będzie on musiał otrząsnąć się po porażce z Khalidovem, która miała miejsce w ostatnich miesiącach. Było to bez wątpienia najbardziej wyczekiwane starcie w minionych latach podczas KSW. Być może również największe w historii polskich sportów walki, ale zakończyło się jednostronną dominacją. Pudzianowski nie był w stanie nawet pokazać swojej przewagi siłowej, ponieważ Mamed doskonale rozpracował go taktycznie. Mariusz będzie musiał lepiej przygotować się do walki ze Szpilką, szczególnie w aspekcie mentalnym, ponieważ wiele osób zwracało uwagę na to, że nie był sobą w starciu z Mamedem. Być może zamieszanie z trenerami również miało wpływ na sytuację i formę, w jakiej znalazł się w Gliwicach.

Artur Szpilka to bez wątpienia głośne nazwisko, które ma przyciągnąć zainteresowanych kibiców. Szpila rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki, a konkretnie mma od wygranej. Następnie zwyciężył również w pojedynku podczas freak fightów z Denisem Załęckim. Trzeba jednak przyznać, że niewiele brakowało, aby jego przeciwnik trafił jednym z ciosów, a wtedy mogło to potoczyć się różnie. Załęcki ostatecznie przegrał przez kontuzję, a Szpilka umiejętnie to wykorzystał, Jego pierwszym, poważnym testem będzie jednak rywalizacja z Pudzianem, gdzie znajdzie się pod wielką presją, jeśli chodzi o liczbę zgromadzonych kibiców. Publika zapewne będzie stała po stronie Mariusza Pudzianowskiego, który od lat buduje swoją pozycję w KSW i jest ulubieńcem kibiców.

W tym momencie analitycy zakładów bukmacherskich wskazują, że UFC typowanie na wygraną Pudzianowskiego będzie lepszym wyborem. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że obaj zawodnicy występują w kategorii ciężkiej, to możliwe, iż nie będzie to pojedynek, który potoczy się na pełnym dystansie. Tutaj każdy cios waży bardzo dużo, a jak wiadomo, Artur Szpilka nigdy nie słynął z najtwardszej szczęki, która potrafiła przyjąć wiele uderzeń. Jeśli Pudzianowski trafi, to możemy być tutaj świadkami nokautu i jest to prawdopodobny scenariusz.

Salahdine Parnasse vs Marian Ziółkowski

Bez wątpienia olbrzymim zainteresowaniem będzie cieszył się pojedynek Mariana Ziółkowskiego z Salahdinem Parnassem. Francuz jest w znakomitej formie, a podczas swojej kariery przegrał tylko raz. W przeszłości wiele osób domagało się jego pojedynku z Gamrotem, ale ostatecznie do tego starcia nie doszło. Parnasse w ostatnich latach znacząco się rozwinął i wszystko wskazuje na to, że w końcu dojdzie do jego starcia z Ziółkowskim. Marian w przeszłości przegrał z Gamerem na punkty, ale później regularnie wygrywał swoje walki i jest obrońcą pasa mistrzowskiego. Parnasse ma przed sobą trudne zadanie, jednak jeśli ktoś ma zdetronizować aktualnego mistrza, to jest nim Francuz.

Oferta na typowanie tego pojedynku jest wyrównana. Prawdę mówiąc, trudno jest tutaj wskazać jednoznacznego faworyta. Obaj zawodnicy znajdują się na podobnym poziomie, dlatego też wynik tego starcia może być łatwiej przewidzieć w sekcji zakładów dodatkowych, aniżeli propozycji związanych z kursami dodatkowymi. Ciekawą opcją może być tutaj rozstrzygnięcie na punkty. Ziółkowski i Parnasse są zawodnikami, którzy dysponują genialną techniką i przygotowaniem, jednak ich ciosy nie ważą aż tyle, co w kategorii ciężkiej. Dobrym wyborem może być tutaj typ na zakończenie walki przez decyzję sędziów, ale bez wskazywania strony. Taka opcja jest dostępna w zakładach bukmacherskich, jako ciekawe rozszerzenie oferty. Być może kiedyś UFC postara się zorganizować galę na Narodowym, jeśli Polak walczyłby o pas mistrzowski, a wtedy UFC typowanie byłoby dostępne u bukmacherów.

KSW na Narodowym – kto jeszcze może wystąpić?


Nie ma wątpliwości, że aby wypełnić Stadion Narodowy potrzebna będzie znakomita karta walk. Mamed Khalidov to jedna z największych gwiazd tej organizacji. Zawodnik z Olsztyna w pięknym stylu wygrał swój ostatni pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim. Khalidov wrócił na zwycięską ścieżkę, więc zapewne włodarze KSW będą chcieli zestawić go w elektryzującym starciu – możliwy jest kolejny rewanż z Askhamem, który w poprzednim pojedynku został spektakularnie znokautowany przez Mameda.

Możliwe również, że na najbliższej gali pojawi się także ktoś, kto wcześniej nie występował na KSW. Włodarze wskazują, że możliwa jest walka z udziałem Martyna Forda, jednak tutaj nie jest to nic potwierdzonego, a jedynie wskazuje na to wypowiedź Martina Lewandowskiego.

Po ostatniej porażce nie wiadomo, czy na gali na Stadionie Narodowym wystąpi Borys Mańkowski, jednak przy ciekawym zestawieniu może być to dodatkowa szansa na zwiększenie sprzedaży biletów, ponieważ Diabeł Tasmański ma również sporą rzeszę fanów. Sprawdź również UFC typy, które są dostępne na walki z najbliższego weekendu. UFC co tydzień organizuje swoje gale, a tym samym typy na UFC są często w ofercie.

Stadion Narodowy również areną meczu Polski!

Główny obiekt reprezentacji Polski w piłce nożnej w najbliższym czasie ugości również kadrę prowadzoną przez Fernando Santosa. Polacy w drugim meczu eliminacyjnym zmierzą się z Albanią, chociaż przez pewien okres pojawiało się sporo medialnych informacji dotyczących ewentualnej zmiany miejsca rozegrania tej rywalizacji ze względu na problemy z dachem. Obecnie wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek 27 marca Polacy zagrają na Narodowym z Albanią.

Na Narodowym w tym sezonie nie odbędzie się jednak finał Pucharu Polski.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.