Zespół dowodzony przez Krzysztofa Chrobaka zdołał ugrać punkt w Radomiu. Czarne Koszule zdobyte oczko musza szanować, bowiem w końcówce zrobiło się gorąco pod ich polem karnym. Zespół z Warszawy wciąż jest w strefie spadkowej.


Piłkarze Broni Radom od początku byli stroną przeważającą w tym meczu. Dobra gra miejscowych poskutkowała bardzo szybko, bowiem już 11. minucie Bartosza Kowalczyka pokonał Przemysław Wicik. Podopieczni Dariusza Różańskiego chcieli pójść za ciosem, ale błędu defensywy gości nie wykorzystał Maksim Kventsar, trafiając w poprzeczkę.

Polonia Warszawa z czasem mocniej przycisnęła, jednak jej ataki nie były zbyt groźne, wobec czego Jakub Kosiorek nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej odsłonie. W końcówce pierwszej części meczu, miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie, jednak skiksował Przemysław Śliwiński, marnując doskonałą szansę.

Czarne Koszule po zmianie stron dużo lepiej się prezentowały, częściej znajdując się przy futbolówce, zagrażając tym samym bramce gospodarzy. Dwukrotny mistrz Polski w końcu jednak dopiął swego i w 59. minucie po rozegraniu rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Sebastian Kobiera, który skierował piłkę do siatki.

Obie ekipy wraz z upływającym czasem, zaczęły stawiać wszystko na jedną kartę, wobec czego wynik spotkania cały czas był sprawą otwartą. Konkretniejsza jednak była Broń, która kilkukrotnie zagroziła bramce przyjezdnych, jednak defensywa Polonii spisywała się doskonale.1-0 Przemysław Wicik 11
1-0 Sebastian Kobiera (59)


Broń Radom: Kosiorek - Wicik, Jagieła, Kventsar, Leśniewski, Nogaj (85. Więcek), Zagórski, Czarnota, Jedynak (81. Winiarski), Czarnecki, Śliwiński (67. Kołtunowicz)

Polonia Warszawa: Kowalczyk - Szymczak, Zajączkowski, Zych (46 Wilanowski) , Andrzejewski (63 Kamiński), Pieczara, Wiśniewski, Kobiera, Wojdyga, Olczak, Rakowski.Foto: Zbigniew Luchciński/Polonia Warszawa

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.