Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrała z Miedzią Legnica 2-1 (1-0) w przełożonym meczu 8. Kolejki Fortuna 1 Ligi. Od 42. minuty podopieczni Dominika Nowaka grali w 10. po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Damiana Byrtka.

W 2. minucie pierwsza groźna okazja gospodarzy. Górale nie wykorzystali 100 procentowej okazji Łukasz Sierpina podał do Marko Roginicia. Chorwat zdecydował się na uderzenie głową. Piłka otarła się od jednego z obrońców i wpadła wprost w ręce bramkarza legniczan.

W 26. minucie ponownie to gospodarze stworzyli sobie dogodną okazję. Tomasz Nowak uderzył z 18. metra, ale minimalnie się pomylił.

W 42. minucie niepotrzebny faul Damiana Byrtka na Jarochu. Obrońca Miedzi Legnica musiał opuścić przedwcześnie boisko, to była jego druga, żółta, a w konsekwencji czerwona kartka.

W 44. minucie we własnym polu karnym zagrał Patryk Makuch. Arbiter dzisiejszego spotkania bez zawahania wskazał na 11. metr.

W 45. minucie Tomasz Nowak podszedł do piłki ustawionej na wapnie i pewnym uderzeniem tuż przed przerwą wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W 48. minucie idealnie  drugą część spotkania weszli podopieczni Krzysztof Brede. Roginić odwrócił się z piłką i sprzed pola karnego uderzył na bramkę. Nie dając najmniejszych szans Łukaszowi Załusce.

W 70. minucie legniczanie zmniejszyli straty. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego  Jakuba Łukowskiego gola kontaktowego zdobył Grzegorz Bartczak.

W 72. minucie pojawiły się emocje. Goście z Legnicy ruszyli do ataku, Rafał Leszczyński minął się z piłką i nikt z gości nie potrafił kopnąć piłki do pustej bramki, która dwa razy trafiła w słupek.

W 3. minucie doliczonego czasu gry oko w oko z bramkarzem gości stanął Mateusz Sopoćko nowy pomocnik bielszczan przegrał pojedynek z bardziej doświadczonym Załuską.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - MIEDŹ LEGNICA 2-1 (1-0)

1-0 Tomasz Nowak (45.) karny

2-0 Marko Roginić (47.)

2-1 Grzegorz Bartczak (70.)

Podbeskidzie B-B: Leszczyński - Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski - Danielak, Figiel, Sieracki (82. Mateusz Sopoćko), Nowak (65. Adrian Rakowski), Sierpina - Roginić.

Miedź Legnica: Załuska - Zieliński, Musa, Byrtek, Pikk - Łukowski, Purzycki (77. Krzysztof Danielewicz), Mišlov (46. Grzegorz Bartczak), Marquitos, Ojamaa (68. Valērijs Šabala) - Makuch.

żółte kartki: żółte kartki: Byrtek, Šabala, Bartczak, Zieliński czerwona kartka: Damian Byrtek (41. minuta, Miedź, za drugą żółtą).sędzia: Tomasz Marciniak (Płock) widzów: 2 924