Górale nie popełnili błędu PGE Stali Mielec i z Oleskiej 51 wyjeżdżają z kompletem oczek. Podopieczni Piotra Plewni dzielnie walczyli, ale to Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało po bramkach Rafała Figla i Marko Roginica.

Odra Opole rozpoczęła ostatni mecz piętnastej serii gier od mocnego uderzenia, bowiem Tomas Mikinic już w 3. minucie skierował piłkę do siatki. Niestety gospodarze nie mogli się cieszyć z gola, bowiem słowacki pomocnik znalazł się na wyraźnym spalonym.

To widocznie podrażniło piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy błyskawicznie się zrewanżowali. Rafał Figiel zagrywał do Karola Danielaka, a ten zdecydował się na strzał, lecz futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką. Odra nie zamierzała być dłużna i po chwili groźnie zrobiło się pod bramką Górali, gdzie uderzał Szymon Skrzypczak, ale zrobił to niecelnie.

Opolanie starali się zaskoczyć rywala, jednak bardziej konkretni byli goście, którzy w 16. minucie wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił wychowanek UKP Zielona Góra. To dodało Podbeskidziu skrzydeł i bielszczanie cały czas byli w ataku, chcąc podwyższyć wynik meczu.

Drużyna dowodzona przez Piotra Plewnie także miała swoje okazje, a jedną bardzo groźną w 28. minucie, lecz czujny w bramce był Martin Polacek. Końcówka pierwszej odsłony była dość wyrównana i więcej goli ostatecznie nie padło. Po zmianie stron lepiej prezentowali się Górale, którzy dążyli do zdobycia drugiej bramki.

Determinacja Podbeskidzia opłaciła się, bowiem w 55. minucie było już 0-2, a na listę strzelców wpisał się Marko Roginic, któremu asystował strzelec pierwszego gola. Czerwono-biało-niebiescy kontrolowali przebieg gry, choć w końcówce mogło podwyższyć, jednak ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-2 (0-1)

0-1 Rafał Figiel (16)

0-2 Marko Roginic (55)

Odra Opole: Kacper Rosa - Patryk Janasik, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Bartłomiej Wdowik - Tomas Mikinic, Martin Adamec (61. Franciszek Wróblewski), Mateusz Czyżycki, Sebastian Bonecki (70. Arkadiusz Piech), Krzysztof Janus (35. Miłosz Trojak) - Szymon Skrzypczak

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek - Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, Dmytro Baszłaj, Filip Modelski - Karol Danielak (90. Filip Laskowski), Rafał Figiel, Konrad Sieracki, Adrian Rakowski (90. Damian Hilbrycht), Łukasz Sierpina - Marko Roginic

Żółte kartki: Mikinic, Żemło, Wdowik - Rakowski, Baszłaj, Sieracki

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)