Piłkarze Krzysztofa Brede skromnie pokonali Chojniczankę Chojnice w ramach 2. kolejki Fortuna 1 ligi. Jedyną bramkę dla Górali zdobył Marko Roginic.


Początek spotkania należał do Chojniczanki Chojnice, która od początku była bardzo aktywna na połowie Podbeskidzia Bielsko-Biała, jednak zabrakło konkretnych działań. Z czasem jednak to Górale zaczęli dominować i to gospodarze mieli problem z wyjściem z własnej połowy.

Gospodarze starali się odpierać ataki piłkarzy Krzysztofa Brede i całkiem nieźle im to wychodziło, choć ekipa Podbeskidzia coraz śmielej sobie poczynała, a groźny pod bramką był Karol Danielak. Chojniczanka próbowała się odpłacić Góralom, jednak nie mięli sposobu na pokonanie Martina Polacka.

Podbeskidzie na prowadzenie wyszło w 30. minucie, a do siatki trafił Marko Roginic, który wykorzystał idealną wrzutkę Łukasza Sierpiny. Miejscowi próbowali błyskawicznie wyrównać, ale Mateusz Kuzimski nie zdołał pokonać golkipera bielszczan.

W końcówce pierwszej odsłony Chojniczanka starała się wyrównać stan rywalizacji, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i to nadal gospodarze byli stroną dominującą i w 53. minucie Tomasz Mikołajczak mógł oddać groźny strzał, jednak został zablokowany.

Miejscowi nie poddawali się i szukali kolejnej metody na pokonanie Martina Polacka, lecz golkiper gości zamurował bramkę i praktycznie zablokował do niej dostęp. W 62. minucie Bartosz Wolski wypatrzył Wojciecha Trochima, jednak ten drugi minął się z piłką i futbolówka przeleciała obok słupka.

Chojniczanka w drugiej odsłonie bardzo dobrze się prezentowała, jednak zadanie mocno utrudnił jej Hubert Wołąkiewicz, który wyleciał z boiska za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Podbeskidzie grając w przewadze chciało podwyższyć prowadzenie i w 70. minucie Tomasz Nowak wykończył kontrę Górali, lecz Radosław Janukiewicz obronił jego uderzenie.

Goście odkąd grali w przewadze, lepiej prezentowali się na boisku i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W samej końcówce spotkania Marko Roginic mógł podwyższyć prowadzenie, ale nie zdołał wygrać pojedynku z golkiperem Chojniczanki.


Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko Biała 0-1 (0-1)

0-1 Marko Roginic (30)


Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Mudra, Wołąkiewicz, Michalski, Sylwestrzak – Zawistowski (46. Obrocnik), Wolski – Kuzimski (46. Podgórski), Trochim (72. Surdykowski), Sacharuk – Mikołajczak

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak (75.Rakowski), Sieracki (75. Laskowski), Figiel, Nowak, Sierpina (83. Gach) – Roginic

Żółte kartki: Wolski, Wołąkiewicz, Mikołajczak - Sieracki, Sierpina, Rakowski

Czerwona kartka: Hubert Wołąkiewicz (64-druga żółta)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 1515

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.