Po emocjonującym spotkaniu podopieczni Piotra Kołca wywożą ze Starogardu Gdańskiego cenne 3 punkty i pną się w ligowej tabeli

Niezwykle wyrównane spotkanie rozgrywane w Starogardzie Gdańskim zakończyło się zwycięstwem Zawiszy Bydgoszcz. Podopieczni Piotra Kołca jako pierwsi objęli prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 3:2, dopisując tym samym cenne 3 punkty w ligowej tabeli.

W pierwszych dwudziestu minutach żadna z drużyn nie potrafiła zaznaczyć swojej dominacji, gra była wyrównana a momentami również i ostra. Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Rafał Piekuś. Mimo, że chwilę wcześniej przed polem karnym faulowany był Kamil Żylski to sędzia pozwolił grać dalej, piłka trafiła pod nogi Piekusia, który nie zmarnował swojej okazji.

W kolejnych minutach obie drużyny mogły zdobyć gola po własnych akcjach, ale brakowało dokładności. W 40. minucie goście doprowadzili do wyrównania, pierwszy strzał obronił Bartosz Szelong ale przy dobitce Patryka Moskiewicza był już bez szans.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gości, bowiem w 56. minucie Ariel Jastrzembski wyprowadził ich na prowadzenie. Dośrodkowana piłka padła łupem Jastrzembskiego, który skutecznie skierował ją do bramki.

W 78. minucie gospodarze zostali osłabieni, przedwcześnie boisko upuścić musiał Jakub Bach, który został ukarany drugą żółtą kartką. Końcówka spotkania przyniosła jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 88. minucie ładną akcję strzałem finalizuje Kamil Żylski a kilka chwil później kontaktowe trafienie dla gospodarzy zalicza Konrad Kleinschmidt

KP Starogard Gdański - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (1:1)

24' 0:1 Piekuś

40' 1:1 Moskiewicz

56' 1:2 Jastrzembski

88' 1:3 Żylski

90' 2:3 Kleinschmidt

KP Starogard Gdański: Moczadło - Moskiewicz, Wohlert, Ł. Kowalczyk (79. Armatowski), Górski, Manuszewski, Sosnowski (72. Frygier), Banaczek (72. Proszuk), Korpalski, P. Kowalczyk, Bach.

Zawisza Bydgoszcz: Szelong - Maciejewski, Jastrzembski, Witucki (82. Weremko) - Wędzelewski, Sochań (67. Mielcarek), Koziara, Prejs - Piekuś (82. Chachuła), Żylski, Brzeziński (67. Tunkiewicz)