Obecna sytuacja jest bardzo, jednak nie można do niech podchodzić obojętnie. Nie da się ukryć że pandemia uderzy w sport i to z bardzo dużą siłą. Piłkarze dwóch klubów postawili więc pomóc swoim pracodawcom i zamrozili swoje wypłaty.


Epidemia koronawirusa sprawiła, że kluby piłkarskie zaczęły mieć poważny problem. Dla wielu z nich, wpływy z dnia meczowego były ogromnym zastrzykiem gotówki do budżetu. To też mocno odbija się na piłkarzach, wobec czego zawodnicy Śląska Wrocław i Górnika Łęczna postanowili zamrozić swoje wypłaty.

W przypadku wrocławskiego klubu, jego zawodnicy będą otrzymywać  od 15 do 30 procent podstawowych miesięcznych pensji. Zmiany te nie będą dotyczyć najmłodszych piłkarzy. Drugoligowiec zaś nie informuje o szczegółach, lecz jak czytamy na oficjalnej stronie, do inicjatywy piłkarzy dołączył zarząd klubu, a także sztab szkoleniowy i dyrektor sportowy.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.