Mielczanie ograli na wyjeździe zespół z Jastrzębia, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut, a sprawy w swoje ręce musiał wziąć wychowanek Stali, który zdobył zwycięskiego gola.


PGE Stal Mielec od pierwszych minut przeważała w starciu z GKS-em 1962 Jastrzębie, jednak brakowało konkretów z jej strony. Podopieczni Dariusza Marca nie zatrzymywali się i cały czas szukali okazji do zdobycia gola. Miejscowi zaś dzielnie się bronili i skutecznie odpierali ataki biało-niebieskich.

Na murawie cały czas coś się działo, a stroną przeważającą był zespół z Mielca, który cierpliwie polował na bramkę. W poczynaniach obydwu ekip górowała przede wszystkim nieskuteczność, co nie podobało się kibicom na stadionie. Emocji jednak nie brakowało, a o te zadbali przyjezdni.

Wicelider Fortuna 1 ligi tuż przed przerwą mocniej zaatakował, czego efektem był gol. Jeden z piłkarzy Stali uderzył na bramkę strzeżoną przez Grzegorza Drazika. Interweniować próbował Michał Bojdys, lecz zrobił to tak niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej siatki.

Mielczanie nie zamierzali się zatrzymywać, bowiem jednobramkowe prowadzenie ich nie zadowalało. Z czasem jednak to jastrzębianie zaczęli dochodzić do głosu. Zespół prowadzony przez Jarosława Skrobacza także stwarzał sobie sytuacje i w 58. minucie doprowadził do wyrównania za sprawą Kamila Adamka.

To widocznie podrażniło Stal, która po trzech minutach mogła ponownie prowadzić. Świetną okazję miał Michał Żyro, jednak nie dał rady jej wykorzystać. Biało-niebiescy cały czas szukali kolejnego gola, a tego mógł zdobyć w 78. minucie Grzegorz Tomasiewicz, lecz uderzał tuż obok słupka.

Wraz z upływem czasu na boisku zaczęło robić się coraz ciekawiej, jednak brakowało konkretów zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Gdy wydawało się, że starcie zakończy się remisem, to do głosu postanowił dojść Krystian Getinger, który trafił do siatki i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

GKS 1962 Jastrzębie - PGE Stal Mielec 1-2 (0-1)

0-1 Michał Bojdys (45-samobójcza) 

1-1 Kamil Adamek (58) 

1-2 Krystian Getinger (90) 


GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Petr Galuska (74. Mateusz Słodowy), Łukasz Norkowski, Marek Mróz (70. Kamil Jadach), Damian Tront, Farid Ali (81. Bartosz Jaroszek) - Kamil Adamek 

PGE Stal Mielec: Jakub Wrąbel - Szymon Stasik, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Maciej Domański, Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Bartosz Nowak (90. Lukas Bielak), Andreja Prokic (90. Robert Dadok) - Michał Żyro (65. Mateusz Mak) 

Żółte kartki: Tront, Kulawiak - Michał Żyro, Bodzioch 

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)


Foto: Konrad Kwolek

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.