Podopieczni Artura Skowronka wygrali na inaugurację i postawili pierwszy krok w stronę PKO Ekstraklasy. Bramki dla mielczan zdobywali Krystian Getinger i Josip Soljic. Zwycięstwo mogło być wyższe, jednak Chorwat nie wykorzystał rzutu karnego.

Od początku spotkania piłkarze PGE Stali Mielec częściej utrzymywali się futbolówce i z czasem zaczęli atakować. Groźnie na bramkę Adriana Lisa uderzał Krystian Getinger, jednak w polu karnym jeden z piłkarzy gospodarzy dotknął piłki ręką.

Mielczanie nadal atakowali i w 11. minucie Bartosz Nowak uderzył futbolówkę w samo okienko, jednak w ostatniej chwili strzał wybronił golkiper Warty Poznań. Gospodarze nie zatrzymywali się i w 20. minucie Krystian Getinger dograł piłkę do Adriana Paluchowskiego, lecz ten przestrzelił.

Co się odwlecze to nie uciecze i w 24. minucie było już 1-0 dla mielczan, a do siatki trafił Krystian Getinger, który wykorzystał idealne podanie Pawła Olszewskiego. Gospodarze poszli za ciosem i po chwili Adrian Paluchowski był powstrzymywany w polu karnym. Zbigniew Dobrynin nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę, do której podszedł Josip Solijic. 32-letni Chorwat uderzył na bramkę, ale jego intencję wyczuł Adrian Lis, jednak przy dobitce był już bezradny.

Miejscowi się nie zatrzymywali i po chwili mogło być już 3-0, ale Andreja Prokic posłał futbolówkę obok bramki. W końcówce pierwszej odsłony niezłą okazję miał Adrian Paluchowski, który zdobył nawet gola, jednak sędzia uznał że napastnik miejscowych był na spalonym.

Po zmianie stron mielczanie nadal byli stroną dominującą, a aktywny na połowie przeciwnika był Adrian Paluchowski. Niezłą okazje do zdobycia gola miał także Grzegorz Tomasiewicz, a po chwili groźnie uderzał Andreja Prokic, lecz dobrze bronił Adrian Lis.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i po chwili błąd Pawła Olszewskiego wykorzystał Robert Janicki, który podawał do Gracjana Jarocha, a ten świetnym strzałem pokonał Seweryna Kiełpina. Gospodarze szybko chcieli odrobić straty, a przed szansą stanęli Josip Solijic i Mateusz Żyro, lecz wynik nie uległ zmianie.

Niedługo po tym Grzegorz Tomasiewicz zagrał do Bartosza Nowaka, który mocno uderzył, lecz piłka przeleciała obok słupka. Gospodarze napierali i chwilę później Mateusz Żyro był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował kolejną jedenastkę. Do futbolówki podszedł Josip Solijic i po raz kolejny nie wykorzystał jedenastki.

W 85. minucie Warta mogła doprowadzić do wyrównania. Podawał Michał Jakubowski, jednak napastnik gości uderzył nad bramką. Podopieczni Piotra Tworka coraz śmielej sobie poczynali w samej końcówce spotkania mogli zdobyć gola na 2-2, ale piłka wylądowała na poprzeczce.

PGE Stal Mielec - Warta Poznań 2-1 (2-0)

1-0 Krystian Getinger (22)

2-0 Josip Solijic (26)

2-1 Gracjan Jaroch (64)

PGE Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Paweł Olszewski, Mateusz Żyro, Lukas Bielak, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Grzegorz Tomasiewicz, Josip Soljic, Bartosz Nowak (89. Maciej Urbańczyk), Andreja Prokic (81. Szymon Stasik) - Adrian Paluchowski

Warta Poznań: Adrian Lis - Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek, Jakub Kiełb - Karol Gardzielewicz (59. Wiktor Długosz), Artur Marciniak (55. Mateusz Kupczak), Michał Grobelny, Robert Janicki (73. Michał Jakóbowski), Mariusz Rybicki - Gracjan Jaroch

Żółte kartki: Kieliba, Jaroch, Kiełb

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)