Jagiellonia Białystok pewnie pokonała Pogoń Szczecin 4-2 (2-1) w poniedziałkowym spotkaniu 34. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Drużyna Ireneusza Mamrota cały czas pozostaje w walce o europejskie puchary.

W 3. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Za sprawą Jesúsa Imaza, który wykorzystał zamieszanie i uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził białostoczan na prowadzenie. Wykorzystując zagranie z narożnika boiska.

W 7. minucie Jagiellonia Białystok poszła za ciosem. Ponownie z narożnika dośrodkował Guilherme. Dośrodkowanie wykorzystał Ivan Runje, obrońca był niepilnowany na 7 metrze i precyzyjnym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

W 9. minucie Portowcy próbowali odpowiedzieć. Zvonimir Kožulj uderzył zza pola karnego. Piłka po rykoszecie poleciała w kierunku bramki. W ostatniej chwili Marian Kelemen sparował futbolówkę.

W 21. minucie odpowiedzieli goście. Zvonimir Kožulj dośrodkował w pole karne. Tam Sebastian Kowalczyk uderzył w kierunku bramki, piłka trafiła do siatki po rykoszecie od Zorana Arsenica.

W 28. minucie Martin Košťál otrzymał piłkę od Ivana Runje, po czym podciągnął kilka metrów. Uderzył na bramkę. Piłkę trącił Jakub Bursztyn  i trafiła w słupek. Tą interwencją uchronił swoją drużynę przed stratą kolejnej bramki.

W 32. minucie niewiele brakowało, a mogliśmy mieć remis na stadionie przy ulicy Słonecznej w Białymstoku. Soufian Benyamina uderzył zza pola karnego, a jego uderzenie ostemplowało  poprzeczkę.

Szczecinianie nie dają za wygraną Ricardo Nunes kąśliwym uderzeniem próbował zaskoczyć Kelemena, który w ostatniej chwili wybił na rzut rożny.

W 66. minucie Jesús Imaz pokonał po raz drugi w tym meczu Jakuba Bursztyna strzelając kolejnego gola 8 i 9 w barwach Jagiellonii Białystok w rundzie wiosennej. Hiszpan powalczył w polu karnym na wślizgu i tuż przy słupku trafił do siatki.

W 80. minucie Zvonimir Kožulj uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę. Zaskoczył Kelemena na wykroku. Piłka skozłowała przed bramkarzem i wpadła do siatki.

W 88. minucie Martin Pospíšil uderzeniem zza pola karnego tuż przy słupku płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - POGOŃ SZCZECIN 4-2 (2-1)

1-0 Jesús Imaz (3.)

2-0 Ivan Runje (7.)

2-1 Sebastian Kowalczyk (21.)

3-1 Jesús Imaz (66.)

3-2 Zvonimir Kožulj (80.)

4-2 Martin Pospíšil (88.)

Jagiellonia BIałystok: Kelemen - Wójcicki, Runje, Arsenić, Böðvarsson - Košťál (46. Martin Adamec), Pospíšil, Romanczuk, Novikovas (82. Andrej Kadlec), Guilherme - Imaz (74. Maciej Twarowski).

Pogoń Szczecin: Bursztyn - Stec (69. Santeri Hostikka), Bartkowski, Podstawski, Malec, Nunes (62. Hubert Matynia) - Kowalczyk (69. Adrian Benedyczak), Drygas, Majewski, Kožulj - Benyamina.