Podopieczni Rafała Góraka w świetnym stylu pożegnali się ze swoimi kibicami, pewnie pokonując ekipę z województwa pomorskiego. Katowiczanie zaaplikowali swoim rywalom aż cztery trafienia.

Mecz doskonale rozpoczął się dla GKS-u Katowice, który już w 2. minucie wyszedł na prowadzenie. Kacper Michalski świetnie podawał do Dawida Rogalskiego, a ten bez problemów pokonał Wiesława Ferrę. Miejscowi nie zamierzali się zatrzymywać i zaraz po wznowieniu szukali możliwości pokonania golkipera Gryfa Wejherowo.

Okazja nadarzyła się zaledwie sześć minut później, a wykorzystał ją Szymon Kiebzak. Doskonały początek w wykonaniu katowiczan, dał gospodarzom pewien komfort. Podopieczni Łukasza Kowalskiego chcieli jakoś nawiązać walkę z GKS-em, ale ten ostatnimi czasy jest u siebie niepokonany.

Żółto-zielono-czarni cały czas dominowali na boisku, a z każdą upływającą minutą ich przewaga rosła. Gryf także miał jednak swoje okazje, a nawet rzutem na taśmę przed przerwą umieścił piłkę w siatce. Radość przyjezdnych była przedwczesna, bowiem Bartosz Gęsior znalazł się na spalonym.

Ta sytuacja dodała skrzydeł ekipie z Wejherowa, która coraz śmielej sobie poczynała na boisku. Przed doskonałą szansą w 51. minucie stanął Maksymilian Hebel, ale piłka po jego strzale obiła słupek. To zaniepokoiło katowiczan, którzy zaczęli dominować i dziewięć minut później Grzegorz Rogala podwyższył prowadzenie.

Gryf był bezradny, a GKS się coraz bardziej rozkręcał, bowiem w 65. minucie mogło być już 4-0, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. Goście szukali honorowego trafienia, jednak zamiast tego stracili czwartą bramkę, a jej autorem okazał się Patryk Szwedzik, który chwile wcześniej zameldował się na boisku.

Gospodarzom cały czas było jednak mało i w 87. minucie swojej okazji spróbował Radek Dejmek, ale jego strzał wylądował na poprzeczce. Katowiczanie cały czas napierali, chcąc efektownie pożegnać się ze swoimi kibicami. W samej końcówce uderzał jeszcze Zbigniew Wojciechowski, ale trafił w Wiesława Ferrę.

GKS Katowice - Gryf Wejherowo 4-0 (2-0)

1-0 Dawid Rogalski (1)

2-0 Szymon Kiebzak (7)

3-0 Grzegorz Rogala (60)

4-0 Patryk Szwedzik (81)

GKS Katowice: Mrozek – Jędrych, Stefanowicz (84. Grychtolik), Błąd, Michalski (84. Wojciechowski), Rogala, Gałecki, Kiebzak, Rogalski (79. Szwedzik), Wroński (72. Tabiś), Dejmek

Gryf Wejherowo: Ferra – Gęsior (71. Burkhardt), Koprowski, Sikorski, Majewski (68. Gabor), Hebel, Goerke (78. Sławek), Czychowski (64. Baranowski), Szewczyk, Kolus, Nowicki

Żółte kartki: Rogalski - Goerke, Kolus