Pelikan Łowicz jest bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania w 3 lidze gr. I. Zespół z województwa łódzkiego w niedzielę pokonał rezerwy Jagielloni Białystok.

Dla Pelikana Łowicz dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne, bowiem dzięki wygranej, mógł odskoczyć strefie spadkowej i ze spokojem patrzeć w przyszłość. Gospodarze od początku ruszyli do ataku i stworzyli sobie więcej okazji bramkowych, ale rezerwy Jagielloni Białystok dobrze grały obronie. Zespół z województwa łódzkiego nie odpuszczał i w 33. minucie objął prowadzenie, a bramkę zdobył Szymon Sołtysiński.

Miejscowi dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Pelikan nie zatrzymywał się i pięć minut później było 2-0, a gola zdobył ponownie Sołtysiński. Jagiellonia próbowała jeszcze w końcówce złapać kontakt, ale podopieczni Pawła Jakóbiaka dobrze prezentowali się w defensywie i dlatego w lepszych humorach schodzili na przerwę.

Po zmianie stron, zespół z Białegostoku próbował nawiązać walkę z Pelikanem, ale ten skutecznie odpierał ataki rywala. Przyjezdni nie odpuszczali i w 72 minucie złapali kontakt, a piłkę w siatce umieścił Kacper Piórkowski. Jagiellonia w kolejnych minutach starała się jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale zespół z województwa łódzkiego dobrze grał w obronie i dowiózł prowadzenie do końca.

Pelikan Łowicz - Jagiellonia II Białystok 2-1 (2-0)

1-0 Szymon Sołtysiński (33)

2-0 Szymon Sołtysiński (38)

2-1 Kacper Piórkowski (72)