Sobotnie spotkanie pomiędzy Olimpią Grudziądz a Zawiszą Bydgoszcz zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Triumf w tym spotkaniu ma podwójne znaczenie, z racji, iż było to spotkanie derbowe.

Derbowe starcie rozpoczęło się od zaskoczenia, bowiem to goście jako pierwsi objęli prowadzenie w tym spotkaniu. W 8. minucie Kamil Żylski wyprowadził Zawiszę na prowadzenie. Od tego momentu bydgoszczanie przez dłuższą chwilę mieli spotkanie pod kontrolą, aż do sytuacji z końcówki pierwszej części spotkania. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Tomasz Kaczmarek, który w sytuacji sam na sam z Szelongiem nie miał większych problemów. tym samym doprowadził do wyrównania. 

Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla Olimpii, zagrana piłka wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Jakuba Bojasa, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Od 78. minuty gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu, drugą żółtą kartką ukarany został Okuniewicz. 

Wynik spotkania w 90. minucie ustalił nie kto inny jak Hubert Antkowiak.

Olimpia Grudziądz – Zawisza Bydgoszcz 3:1 (1:1)

8’ 0:1 Żylski

44’ 1:1 Kaczmarek

50’ 2:1 Bojas

90’ 3:1 Antkowiak 

Foto: Pomorska.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.