Piłkarze Olimpii Grudziądz udanie rozpoczęli sezon 2021/22. Spadkowicz z eWinner 2 ligi pokonał na wyjeździe Hutnika Kraków i awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.


Początek spotkania należał do Hutnika Kraków, który stworzył sobie kilka ciekawych okazji, ale żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. To się zemściło i po chwili Olimpia Grudziądz cieszyła się z prowadzenia, a bramkę zdobył Najim Romero w 7. minucie. Hiszpański pomocnik najpierw oddał strzał, ale wybronił go Arkadiusz Leszczyński, który jednak przy dobitce był już bezradny.

Nowohucianie próbowali odrobić straty, jednak ich postawa na boisku była daleka od idealnej. Mecz nie był porywającym widowiskiem, a sama gra była rwana. Lepiej prezentowała się Olimpia, jednak szwankowała u niej skuteczność. Najpierw okazję miał Tomasz Kaczmarek, a dziesięć minut później Jose Cabrera, jednak wynik nie ulegał zmianie.

Po przerwie mecz stał się żywszy, a zmiany przeprowadzone przez Szymona Szydełkę dały nadzieję na korzystny rezultat. Grudziądzanie nie zamierzali tylko bronić wyniku, co zwiastowało emocję. Oba zespoły miały swoje okazje, jednak brakowało konkretów. W doliczonym czasie gry, w polu karnym upadł Abdallah Hafez, jednak arbiter uznał że nie było mowy o przewinieniu. Więcej goli już nie padło i to Olimpia cieszyła się z awansu do kolejnej rundy.


Hutnik Kraków - Olimpia Grudziądz 0-1 (0-1)

0-1 Najim Romero (7)


Hutnik Kraków: Arkadiusz Leszczyński - Tomasz Wojcinowicz, Piotr Stawarczyk, Daniel Hoyo-Kowalski (46. Łukasz Kędziora) - Sławomir Chmiel, Javier Bernal (46. Tomasz Jaklik), Miłosz Drąg, Patryk Kieliś (68. Krzysztof Świątek), Dominik Zawadzki (46. Abdallah Hafez), Bartosz Tetych - Kamil Sobala (46. Michał Kitliński)

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski - Patryk Leszczyński, Piotr Witasik, Krzysztof Wicki (57. Adrian Karankiewicz) - Najim Romero (67. Filip Karmański), José Cabrera, Mateusz Flak (67. Jakub Nawrocki), Michał Cywiński, Tomasz Kaczmarek, Marcin Warcholak - Jakub Bojas (90. Filip Rzepka)

Żółte kartki: Kieliś, Drąg, Wojcinowicz, A.Leszczyński, Tetych - Cabrera, Olszewski, Nawrocki, Witasik

Czerwona kartka: Tomasz Wojcinowicz (90-druga żółta)

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice)

Widzów: 400


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.