Solidny występ Olimpii Grudziądz zaowocował awansem do następnej rundy Pucharu Polski. Kolejny rok z rzędu Lech II Poznań musiał uznać wyższość drużyny z Grudziądza w tych rozgrywkach.

Bardzo dobrze prezentują się trzecioligowcy w obecnych rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski, nie inaczej było teraz w Grudziądzu,  gdzie miejscowa Olimpia nie dała szans rezerwom Lecha Poznań i pewnie awansowała do kolejnej rundy.

Od początku spotkania gospodarze ruszyli do ataku nie mając żadnych kompleksów względem wyżej notowanego rywala, już w 15. sekundzie spotkania Miłosz Mleczko zmuszony był do interwencji we własnym polu karnym. Na boisku widoczna była optyczna przewaga gospodarzy, którzy nie wyglądali jak zespół z niższej ligi w stosunku do swojego oponenta. 

W 15. minucie Olimpia dopięła swego i wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu. Na strzał z okolic 20-metra zdecydował się Michał Cywiński, a jego kapitalne uderzenie trafiło w okienko bramki gości. Strzelona bramka pozwoliła nabrać wiatru w żagle grudziądzanom i pięć minut później zdołali podwyższyć prowadzenie w tym spotkaniu. Kolejne uderzenie zza pola karnego tym razem autorstwa Jakuba Bojasa ponownie znalazło drogę do bramki.

Długo zajęło Lechowi otrząśnięcie się po dwóch straconych golach, ale po pół godziny gry zaczęli wreszcie dochodzić do głosu. Na nic jednak się to zdało, gdyż defensywa Olimpii była szczelna a co najważniejsze nie popełniała błędów.

W drugiej połowie poznaniacy postawili na wysoki pressing co wydawało by się zdawało egzamin, często gościli na połowie gospodarzy i nie pozwalali wyprowadzać im ataków. Wszystko wskazywało na to, że wszystko zmierza w dobra stronę i będą w stanie nawiązać walkę tylko, że czas nieubłaganie uciekał.

Ostatecznie to "biało-zieloni" w doliczonym czasie gry zdobyli trzecie trafienie autorstwa Jose Cabrery.

Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań 3:0 (2:0)

15' 1:0 Cywiński

20' 2:0 Bojas

90+6' 3:0 Cabrera

Olimpia Grudziądz: Olszewski – Karankiewicz, Wicki, Warcholak, Leszczyński, Witasik, Karmański, Zawada, Cywiński, Bojas, T. Kaczmarek.

Lech II Poznań: Mleczko – Zagórski, Laskowski, Pingot, Palacz (76. Kukułka), Norkowski, Kryg (63. Spławski), Gogół (84. Ławrynowicz), Kołtański (46. Wilak), Kriwiec, Karbownik (63. Zięba).

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.