Sporą niespodziankę w Opolu, sprawili piłkarze miejscowej Odry, którzy niespodziewanie ograli jednego z kandydatów do awansu. W meczu padła jedna bramka, której strzelcem okazał się Martin Adamec.


Od początku spotkania, tempo narzuciła PGE Stal Mielec, która na mecz z Odrą Opole przyjechała mocno zmobilizowana, bowiem w przypadku wygranej, mogła objąć prowadzenie w Fortuna 1 lidze. Niestety podopieczni Dariusza Marca nie mieli pomysłu zbytnio na pokonanie Kacpra Rosy, który był dobrze dysponowany.

Mielczanie nie zamierzali się jednak poddawać, a swoje okazje mieli Krystian Getinger oraz Josip Soljic, lecz golkiper opolan był górą. Drużyna dowodzona przez Piotra Plewni nie miała zbyt wielu argumentów w tym meczu, jednak czasem starała się zatrudnić defensywę gości.

Odra doskonale wiedziała że nie będzie łatwo z biało-niebieskimi, choć ataki z wykorzystaniem Krzysztofa Janusa oraz Tomasa Mikinica sprawiały dobre wrażenie. Wynik do przerwy już nie uległ zmianie, a kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Oleskiej 51 nie oglądali bramek.

Po zmianie stron, obraz gry nie ulegał zmianie, choć otwierającego trafienia szukał Bartosz Nowak, lecz ponownie bramkarz outsidera nie dał się zaskoczyć. Z czasem jednak obaj szkoleniowcy posłali wszystkie siły do ataku, wobec czego na boisku zaczęło się więcej dziać.

Lepiej na tym wyszli gospodarze, którzy w 84. minucie wyszli na prowadzenie. Martin Adamiec przyjął piłkę i ruszył na wprost bramki Seweryna Kiełpina, którego pokonał świetnym strzałem. Słowak nie był w ogóle pilnowany, za co należy się krytyka dla mielczan. Ostatecznie więcej bramek nie padło i to Odra cieszyła się ze zwycięstwa. 


Odra Opole - PGE Stal Mielec 1-0 (0-0)

1-0 Martin Adamec (84)


Odra Opole: Rosa – Janasik, Kamiński, Wypych, Wdowik – Mikinic (70. Wróblewski), Adamec, Czyżycki (83, Timmermans), Janus – Bonecki – Skrzypczak (69. Piech)

PGE Stal Mielec: Kiełpin – Żyro, Prokic, Mak, Stasik (79. Olszewski), Janoszka (11. Tomasiewicz), Soljc, Nowak, Bodzioch, Getinger, Lisowski (65. Paluchowski)

Żółte kartki: Wypych, Adamec, Czyżycki, Janasik - Paluchowski

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)


Foto: Tomasz Chabior

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.