Zespół dowodzony przez Dietmara Brehmera, mógł w przypadku wygranej opuścić strefę spadkową Fortuna 1 ligi. Drużyna z Jastrzębia okazała się jednak za mocna i to ona sięgnęła po komplet punktów.

Początek spotkania był wyrównany i obie drużyny pierwsze minuty meczu poświęciły na badanie się. Pierwszą groźną okazję w tym starciu stworzyła sobie Odra Opole, a miało to miejsce w 20. minucie. Dawid Błanik zdecydował się na strzał, jednak futbolówka ostatecznie zatrzymała się na słupku.

To widocznie podrażniło piłkarzy GKS-u 1962 Jastrzębie, którzy ruszyli do ataku i po chwili zagrozili Mateuszowi Kuchcie. W sytuacji sam na sam znalazł się Daniel Szczepan, jednak górą okazał się golkiper miejscowych. Od tej pory gra się wyrównała i ostatecznie do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Podopieczni Dietmara Brehmera doskonale rozpoczęli drugą odsłonę, bowiem już w 52. minucie cieszyli się z gola, a do siatki trafił Arkadiusz Piech. Sytuacja ta zdenerwowała jastrzębian, którzy po chwili mogli doprowadzić do wyrównania. Fatalnie zachowali się gospodarze, a w dodatku jeden z nich zagrał ręką i arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Damian Tront, lecz jego intencję wyczuł golkiper Odry i nadal było 1-0.

Zespół Jarosława Skrobacza nie zamierzał się zatrzymywać i cały czas szukał okazji do zdobycia gola. Tą w końcu znalazł w 66. minucie, a do siatki trafił Farid Ali i tym samym mecz zaczął się od nowa. Bramka dodała skrzydeł zielono-czarno-żółtym, którym zaczęło być mało.

Przyjezdni cały czas napierali, aż w końcu w 84. minucie wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym, niefortunnie interweniował Patryk Janasik, który przy okazji skierował piłkę do własnej siatki. Zespół z Jastrzębia od tej pory zaczął kontrolować przebieg gry, dzięki czemu po meczu mógł cieszyć się trzech punktów

Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 1-2 (0-0)

1-0 Arkadiusz Piech (52)

1-1 Farid Ali (66)

1-2 Patryk Janasik (84-samobójcza)

Odra Opole: Kuchta – Janasik, Kamiński, Wypych (83. Żemło), Winiarczyk, Błanik (58. Skrzypczak), Niziołek, Bonecki (72. Timmermans), Janus, Czernysz, Piech

GKS 1962 Jastrzębie: Pawełek – Słodowy, Bojdys, Skórecki, Ali, Szczęch, Szczepan (87. Adamek), Szymura, Tront, Liszka, Jaroszek

Żółte kartki: Bonecki, Skrzypczak - Szczepan, Bojdys

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)