GKS Jastrzębie pokonało faworyzowaną Stal Mielec 1-0 (0-0) w pierwszym meczu 28. Kolejki Fortuna 1 ligi. Jedyną bramkę w piątkowym spotkaniu zdobył Kamil Adamek. Podopieczni Artura Skowronka nie wykorzystali możliwości zbliżenia się na 1 punkt do ŁKS-u Łódź.

W 10. minucie Patryk Skórecki zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego. Piłka minęła słupek bramki gości.

W 17. minucie Kamil Adamek oddał piłkę w polu karnym do Kamila Jadacha, którego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców mielczan.

W 37. minucie bardzo dobrą okazję stworzyli sobie gospodarze. Z najbliższej odległości w światło bramki nie trafił Bartosz Jaroszek.

W 65. minucie Krystian Getinger nie wykorzystał najlepszej okazji przyjezdnych. Piłka po jego uderzeniu spadła tuż pod poprzeczkę.

W 66. minucie gospodarze objęli prowadzenie Kamil Adamek z 6. metrów trafił do siatki wykorzystując podanie od Kamila Jadacha.

W 5. minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową na nodze miał doświadczony defensor Stali Mielec Rafał Grodzicki z okolic 15. metra uderzył tuż obok słupka.

Dzięki wygranej podopieczni Jarosława Skrobacza przedłużyli passę 4. meczów bez porażki. Awansowali na 6. miejsce w tabeli. Stal jest trzecia.

GKS JASTRZĘBIE - STAL MIELEC 1-0 (0-0)

1-0 Kamil Adamek (66.)

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Kawula, Szymura, Gojny - Jadach (72. Jakub Wróbel), Jaroszek, Mróz, Skórecki (65. Rafał Adamek), Ali - Adamek (89. Oskar Mazurkiewicz).

Stal Mielec: Kiełpin - Spychała, Kiercz, Dobrotka, Leândro (61. Andreja Prokić) - Janoszka, Tomasiewicz, Urbańczyk, Nowak, Getinger (78. Rafał Grodzicki) - Paluchowski (61. Marcel Gąsior).

żółte kartki: Gojny, R.Adamek, Ali - Kiercz, Dobrotka, Tomasiewicz sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)