- Komitety wykonawcze Słowackiego Związku Piłki Nożnej, które obejmują zawody na poziomie III, IV i V ligi oraz ligi młodzieżowe zagłosowały za odwołaniem wszystkich rozgrywek i anulowaniem wyników w sezonie 2019/2020 - poinformował serwis internetowy podkarpacielive.pl, powołując się na słowacki portal ProFutbal.sk.
 
Decyzja podjęta przez główną słowacką federację piłkarską, w porozumieniu z okręgowymi związkami, podyktowana była oczywiście pandemią koronawirusa na terenie Słowacji.
 
Na wczorajszym głosowaniu zapadła decyzja o anulowaniu wszystkich lig od III w dół - za wyjątkiem bratysławskiej III ligi, która zdecydowała się zawiesić rozgrywki na czas określony. Tam jeszcze liczą, że uda się je dograć.
 
- Werdykt komitetów wykonawczych oznacza, że ​​żaden klub nie awansuje ani nie spadnie z ligi. Nowy sezon 2020/2021 rozpocznie się w tym samym składzie - czytamy na ProFutbal.sk.
 
- Według ekspertów obecna niesprzyjająca sytuacja na Słowacji potrwa dłużej niż oczekiwano. Dzień w którym życie stanie się normalne oddala się. Ponieważ jednym z najważniejszych środków walki z infekcją jest ograniczenie kontaktów osobistych i grupowych, w naszej niezliczonej rodzinie futbolowej powyższe środki są koniecznością - przekonuje Słowacji Związek Piłki Nożnej w oświadczeniu.
 
- Z pewnością sezon piłkarski 2019/2020 na Słowacji będzie zapamiętany na długo. Uważamy jednak, że środki, które teraz podejmujemy spotkają się w tym trudnym czasie ze zrozumieniem ogólnej społeczności sportowej Jesteśmy zdeterminowani, aby złagodzić wpływ koronawirusa myśląc o korzyściach dla słowackiego futbolu w przyszłości.
 
Anulowanie wyników nie dotyczy na razie ogólnopolskich rozgrywek Fortuna I i II ligi, które liczą na powrót do gry początkiem maja.
 
Czy podobny scenariusz czeka nas w Polsce?

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.