Podopieczni Marka Saganowskiego zwyciężyli na zakończenie roku z rezerwami Śląska Wrocław. Kluczowa okazała się dobra pierwsza połowa w której padły wszystkie bramki dla gospodarzy.

Motor Lublin po małym kryzysie, którego doświadczył w trakcie trwania rundy jesiennej udanie zakończył rok kalendarzowy 2021. Tym razem udało im się zwyciężyć z rezerwami Śląska przed własną publicznością. 

Od początku spotkania gospodarze zarysowali swoją przewagę na boisku, choć na początku nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Swojej okazji na poprawienie dorobku strzeleckiego szukał aktywny Michał Fidziukiewicz. Motor objął prowadzenie w 20. minucie a ładnym uderzeniem popisał się Damian Sędzikowski.

Chwilę później mogli podwyższyć swoje prowadzenie, ale dobrze w bramce zachował się Józef Burta broniąc strzał z ostrego kąta. W 43. minucie gospodarze podwyższyli wynik rywalizacji. Piłkę w pole karne z lewego skrzydła zagrał Adam Ryczkowski, pod bramką wrocławian zapanowało spore zamieszanie a ostatecznie piłka padła łupem Fidziukiewicza, który z bliska umieścił ją w siatce.

Po zmianie stron, Tomasz Swędrowski umieścił piłkę w siatce, ale chwile wcześniej sędzia odgwizdał faul. Po godzinie gry do głosu zaczęli dochodzić wrocławianie, ale i oni mieli problemy z finalizacją. Najlepszą okazję Motoru w drugiej części spotkania zmarnował Ryczkowski, kiedy znalazł się sam na sam z goalkeeperem gości, ale ten pojedynek przegrał.

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 2:0 (2:0)

20' 1:0 Sędzikowski

43' 2:0 Fidziukiewicz

Motor Lublin: Madejski – Błyszko, Swędrowski, Fidziukiewicz (83. Rozmus), Moskwik, Cichocki, Wójcik, Sędzikowski (90. Polak), Kusiński, Ryczkowski (74. Firlej), Ceglarz (74. Król).

Rezerwowi: Kiełpin – Rozmus, Firlej, Ropski, Król, Vitinho, Polak, Kafel, Rak.

Śląsk II Wrocław: Burta – Boruń, Caliński, Celeban, Pawelec (83. Gryglak), Wypart (75. Szmigiel), Młynarczyk, Michalski (65. Olejniczak), Bukowski, Zylla (83. Jakubiak), Idzik (75. Bargiel).

Rezerwowi: Budzyński – Radkowski, Olejniczak, Szmigiel, Gryglak, Jakubiak, Stawny, Bargiel.

Foto: Motor Lublin / archiwalne


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.