Podopieczni Marka Saganowskiego przełamali się i odnieśli ważne z Bytovią Bytów. O końcowym wyniku zadecydował jeden gol, a jego autorem był Paweł Moskwik.


Od pierwszych minut częściej przy piłce była Bytovia Bytów, którzy głównie atakowali prawą stroną. Podopieczni Kamila Sochy rywala próbowali zaskoczyć stałymi fragmentami gry, których wykonawcą był Paweł Zawistowski. Z czasem do głosu doszedł Motor Lublin, jednak w jego poczynaniach brakowało konkretów. 

Podopieczni Marka Saganowskiego pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 16. minucie. Po dograniu z rzutu rożnego, do futbolówki dopadł Daniel Świderski, który oddał następnie strzał na bramkę Marcina Staniszewskiego. Golkiper Bytovii odbił piłkę, której nikt jednak nie przejął. 

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W końcówce pierwszej połowy, Sebastiana Madejskiego sprawdzili Eryk Moryson, Mateusz Wrzesień oraz Piotr Giel, ale lepszy okazał się golkiper Motoru Lublin. Do przerwy bramek przy Mickiewicza 13 nie odnotowano.

Po zmianie stron, nadal brakowało konkretów, a dominowała głownie walka i stałe fragmenty gry. Trochę ognia dodało wejście Rafała Grodzickiego, który w 65. minucie wypatrzył Kamila Kumocha, a ten odegrał do Filipa Wójcika. Pomocnik Motoru następnie postanowił dośrodkowywać, ale zrobił to zbyt mocno i nic z tego nie wyszło.

Lublinianie wciąż próbowali konstruować akcje, ale brakowało konkretów. W końcu jednak goście dopięli swego objęli prowadzenie. Grodzicki zagrywał do Wójcika, a ten tym razem dośrodkował dobrze i piłka znalazła swojego adresata, którym był Paweł Moskwik. 28-letni obrońca dopełnił formalności i umieścił futbolówkę w siatce.

Bytovia ani myślała się godzić ze stratą punktów w sobotniej potyczce i czym prędzej ruszyła do odrabiania strat. Motor spokojnie czekał na ruch miejscowych. Podopieczni Kamila Sochy nie mogli znaleźć sposobu na ekipę beniaminka, który ostatecznie po końcowym gwizdku cieszył się z wygranej i dopisał do swojego dorobku cenne trzy punkty.


Bytovia Bytów - Motor Lublin 0-1 (0-0)

0-1 Paweł Moskwik (74)


Bytovia Bytów: Staniszewski – Camargo, Krzyżak, Bąk, Wrzesień, Bach (66. Nowakowski), Zawistowski, Lech (88. Kieca), Moryson, Sezonienko, Giel

Motor Lublin: Madejski – Bogacz (46. Rak), Wawszczyk, Cichocki, Najemski (43. Grodzicki), Król, Kumoch (80. Bednarczyk), Swędrowski, Wójcik, Ropski (46. Moskwik), Świderski

Żółte kartki: Sezonienko, Giel, Lech, Matheus Camargo - Ropski, Bogacz, Cichocki, Kumoch, Swędrowski, Rak, Bednarczyk

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.