Pierwsza domowa wygrana Motoru Lublin stała się faktem. Podopieczni Marka Saganowskiego na inaugurację 21. kolejki pokonali na Arenie Lublin ekipę Olimpii Grudziądz.

Od pierwszych minut to Motor Lublin był stroną przeważającą i częściej był przy piłce. Olimpia Elbląg skupiała się natomiast na odpieraniu araków miejscowych i całkiem nieźle jej to wychodziło. Spotkanie było ciekawe, ale brakowało konkretów, bądź strzały z dystansu bronili bramkarze obu ekip.

W 13, minucie Michał Bogacz wrzucił z lewego skrzydła, a akcję głową zamykał Paweł Moskwik. Piłka trafiła w rękę jednego z piłkarzy gości, jednak sędzia nakazał grać dalej. Nadal przeważał Motor, jednak nie mógł znaleźć on sposoby na defensywę Olimpii, która tego dnia była bardzo dobrze dysponowana.

Okazję do zdobycia gola mieli Daniel Świderski, Piotr Ceglarz oraz Rafał Król, jednak żadna z szans nie znalazła drogi do siatki. Dla Olimpii natomiast, bramkę strzelić mógł Sebastian Kamiński, ale czujny był Sebastian Madejski. Po zmianie stron, nadal przeważali gospodarze.

Przyjezdni mecz kończyli w osłabieniu, bowiem w 73. minucie, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ujrzał Klaudiusz Krasa. To szybko chciał wykorzystać Tomasz Swędrowski, ale z jego strzałem poradził sobie Andrzej Witan. Motor napierał, a okazje miał Krzysztof Ropski, jednak spudłował.

Beniaminek jednak w końcu postawił na swoim i na 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry było 1-0. Z rożnego wrzucał Dawid Pakulski, a następnie główkował Rafał Grodzicki. Formalności dopełnił Ariel Wawszczyk, który umieścił piłkę w siatce. Olimpia próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie więcej goli już nie padło.

Motor Lublin - Olimpia Elbląg 1-0 (0-0)

1-0 Ariel Wawszczyk (87)

Motor Lublin: Madejski – Bogacz, Wawszczyk, Grodzicki, M.Król, Swędrowski, Duda (46. Wójcik), R.Król, Moskwik (46. Pakulski), Celgarz (82. Kunca), Świderski (71. Ropski)

Olimpia Elbląg: Witan – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Kamiński (79. Jabłoński), Ressel (60. Bartlewski), Burzyński (89. Waniek), Krasa, Bawolik (79. Kordykiewicz), Surdykowski

Żółte kartki: Surdykowski, Krasa, Bartlewski, Burzyński

Czerwona kartka: Klaudiusz Krasa (73-druga żółta)

Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy)