W 17. kolejce eWinner 2 ligi Motor Lublin podejmował przed własną publicznością Wisłę Puławy. W derbach regionu lepsi okazali się podopieczni Marka Saganowskiego którzy wygrali 4:1 (1:1). Kolejne ligowe trafienia dołożył natomiast najlepszy strzelec zespołu Michał Fidziukiewicz.

W tygodniu poprzedzającym to starcie, w Motorze nastąpiła jedna bardzo ważna zmiana - ze swoim stanowiskiem pożegnał się Michał Żewłakow, czyli były dyrektor sportowy lubelskiego klubu. Jeśli chodzi o nastroje to te z pewnością lepsze były w Puławach, ze względu na miejsce w ligowej tabeli i solidne wyniki jak na beniaminka. Motor boryka się ze sporymi problemami ze skutecznością grze, dodatkowo porażki w dwóch ostatnich spotkaniach sprawiły, że zespół z Lublina wylądował dopiero na 10. miejscu w tabeli.

Mecz wyśmienicie rozpoczął się dla gości, którzy otworzyli wynik spotkania już w 3. minucie. Bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego po perfekcyjnym uderzeniu zdobył Bartłomiej Bartosiak. Chyba nie tak wyobrażali sobie start tego spotkania sympatycy Motoru. Szybko stracona bramka nie podłamała gospodarzy, którzy ruszyli do odrabiania strat, udało im się to w 24. minucie - zagranie z prawego skrzydła na piąty metr do Michała Fidziukiewicza a z takiej odległości napastnik Motoru nie miał prawa się pomylić.

Do przerwy utrzymał się rezultat remisowy choć goście mogli prowadzić. Druga odsłona rozpoczęła się od prawdziwego szturmu miejscowych, w jednej z dogodnych sytuacji słupek stanął na drodze w objęciu prowadzenia. W 55. minucie podyktowany rzut karny pewnie egzekwował Fidziukiewicz i gospodarze po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie.

Konsekwentna gra przyniosła oczekiwane rezultaty i w 78. minucie udało się podwyższyć prowadzenie za sprawą trafienia Piotra Ceglarza. Wynik spotkania w doliczonym czasie spotkania ustalił Maciej Firlej. Przełamanie oraz wysokie zwycięstwo w derbach regionu z pewnością smakuje podwójnie.

Motor Lublin - Wisła Puławy 4:1 (1:1)

3' 0:1 Bartosiak

24' 1:1 Fidziukiewicz

54' 2:1 Fidziukiewicz (k)

78' 3:1 Ceglarz

92' 4:1 Firlej

Motor Lublin: Madejski – Błyszko (84. Cichocki), Fidziukiewicz, Moskwik (C), Wójcik, Najemski, Sędzikowski (84. Rak), Kołbon (64. Król), Kusiński, Ryczkowski (72. Vitinho), Ceglarz (84. Firlej)

Rezerwowi: Kiełpin – Rozmus, Firlej, Ropski, Król, Cichocki, Vitinho, Kafel, Rak

Wisła Puławy: Owczarzak – Pielach (C), Puton (86. Lisowski), Kondracki (69. Banach), Bartosiak (43. Kubań), Furtado (86. Wiech), Drozdowicz (69. Ruiz-Diaz), Cyfert, Cheba, Daniel, Wawszczyk

Rezerwowi: Socha – Kubań, Wiech, Gałązka, Lisowski, Piotrowski, Banach, Konc, Ruiz-Diaz