Michał Probierz, doskonale znany trener na polskim rynku, został wybrany na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzję tę ogłosił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, który wierzy, że to najbardziej odpowiedni wybór dla drużyny narodowej. Nadrzędnym celem jest awans na Euro 2024.

Sylwetka Michała Probierza

Urodzony 24 września 1972 roku w Bytomiu, Michał Probierz miał bogatą karierę piłkarską, grając dla wielu klubów w Polsce i za granicą. W sumie w polskiej Ekstraklasie jako piłkarz wystąpił 260 razy, notując dziewięć goli. Reprezentował także Polskę na poziomie juniorskim i młodzieżowym.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Michał Probierz skupił się na pracy trenerskiej. Zaczął od pracy z młodzieżą w SG Wattenscheid 09 i Górniku Zabrze, by później prowadzić liczne kluby w Polsce, zdobywając przy tym Puchar i Superpuchar Polski z dwoma różnymi drużynami. Jego doświadczenie trenerskie obejmuje prowadzenie drużyn w Ekstraklasie przez 467 meczów.

Sukcesy z reprezentacją Polski do lat 21

W 2022 roku Michał Probierz objął stanowisko selekcjonera polskiej reprezentacji do lat 21. W ciągu roku prowadził ją w 10 meczach, z czego pięć wygrał. W ostatnich miesiącach świetnie poprowadził młodzieżówkę podczas eliminacji mistrzostw Europy U-21. Młoda reprezentacja Polski zajęła pierwszy miejsce w grupie.

Jego najnowsze wyzwanie rozpoczęło się 20 września 2023 roku, kiedy to został mianowany głównym selekcjonerem reprezentacji Polski. Miejmy nadzieję, że trener Michał Probierz podoła zadaniu i na początek powalczy z reprezentacją o awans na mistrzostwa Europy.

Prezes Kulesza: Naszym celem jest awans na Euro

- Gratuluję nowemu trenerowi i życzę powodzenia. Naszym celem jest awans na mistrzostwa Europy w Niemczech – powiedział na zorganizowanej dziś konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

– Przy wyborze selekcjonera kluczowe było dla mnie doświadczenie. Michał Probierz przez ponad rok prowadził reprezentację Polski U-21. Nie musi uczyć się od nowa bycia selekcjonerem czy struktury federacji. Ma doskonały przegląd kadr młodzieżowych. Przez 18 lat pracował jako trener drużyn seniorskich. Spod jego ręki wyszło wielu zawodników, którzy grali, bądź grają w reprezentacji Polski. Zdecydowało wiele czynników. Rozmawiałem również z zarządem, wiceprezesami. Znam ich opinie. Decyzja należała jednak do mnie, gdyż jako prezes mam uprawnienia, aby samodzielnie wybrać selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski – dodał prezes PZPN.

- Celem nadrzędnym jest dla nas awans na mistrzostwa Europy. Jako federacja zapewnimy selekcjonerowi wszystkie narzędzia, które będą mu potrzebne. Będziemy kibicować i wspierać na każdym kroku. Wierzę, że trener Probierz wykorzysta szansę i pojedziemy na turniej finałowy do Niemiec – dodał prezes PZPN.


/ Na zdjęciu głównym: Cezary Kulesza i Michał Problerz (fot. pzpn.pl)

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.