Piast Gliwice pozyskał Mateusza Winciersza, który jesienią występował w trzecioligowym Ruchu Chorzów. 20-latek do ekipy niebiesko-czerwonych przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego i podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.


Mateusz Winciersz został nowym zawodnikiem Piasta Gliwice, 13. drużyny PKO Ekstraklasy20-letni pomocnik związał się z niebiesko-czerwonymi umową obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwa lata. Piłkarz na Okrzei 20 trafił na zasadzie transferu definitywnego z Ruchu Chorzów, w którego barwach rozegrał 18 spotkań oraz strzelił trzy gole w rozgrywkach 3 ligi gr. III.

Nowy nabytek "Piastunekwystępuje na pozycji lewego pomocnika, ale z powodzeniem może również rozgrywać piłkę na drugim skrzydle. Piłkarz pierwsze kroki stawiał w AKS-ie Chorzów, gdzie grał do końca sezonu 2012/13. Następnie przeniósł się do UKS Ruchu Chorzów. Tam występował przez trzy sezony, po których przeniósł się na Cichą 6.

-Marzeniem każdego młodego zawodnika jest gra w Ekstraklasie, dlatego cieszę się, że otrzymałem szansę przejścia do Piasta Gliwice. Jestem pracowity, ambitny i zrobię wszystko, by ją wykorzystać. Zdaję sobie sprawę z wyzwań i wiem, że nie będzie łatwo konkurować z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale postaram się, by wyszło jak najlepiej - powiedział na łamach oficjalnej strony Mateusz Wincierz.


Foto: Piast Gliwice

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.