Arka Gdynia nie próżnuje i jest bardzo aktywna na rynku transferowym. Dziś klub z Trójmiasta ogłosił pozyskanie Luisa Valcarce, 27-letniego hiszpańskiego bocznego obrońcę lub pomocnika.


Luis Valcarce podpisał półtoraroczną umowę z pierwszoligową Arką Gdynia, która wiosną będzie chciała powalczyć o awans do PKO Ekstraklasy. 27-letniego Hiszpan występuje na pozycji bocznego obrońcy lub pomocnika. W poprzednim sezonie grał w drugoligowym hiszpańskim SD Ponferradina, gdzie zagrał w 25 spotkaniach ligowych. Jesienią pozostawał bez klubu.

Nowy nabytek żółto-niebieskich jest wychowankiem hiszpańskiej Ponferradiny, w której zadebiutował zadebiutował w LaLiga2. Kolejnym klubem w jego karierze był CD Numancia de Soria, gdzie przeszedł po sezonie 2010/11. W obu klubach, na poziomie drugiej ligi hiszpańskiej, rozegrał łącznie 123 mecze, w których strzelił 1 gola i zanotował 9 asyst.

-Po lewej stronie boiska mogę grać na kilku pozycjach. W LaLiga2 wychodziłem na murawę jako lewy obrońca, ale też jako skrzydłowy lub wahadłowy – pozycja zależy od trenera, na każdej czuję się dobrze i uważam, że potrafię łączyć w grze elementy defensywne i ofensywne. Przychodzę do Arki, by awansować z nią do Ekstraklasy - powiedział na łamach oficjalnej strony Luis Valcarce.

-Valcarce jest zawodnikiem o uznanej renomie na hiszpańskich boiskach. Ponad sto rozegranych meczów na drugim poziomie ligowym w Hiszpanii przekłada się na doświadczenie, które – wierzę w to – pomoże w zrealizowaniu celów, które stawiamy sobie w Gdyni. Cieszę się, że udało nam się przekonać Luisa, by dołączył do Arki i właśnie tu realizował kolejne wyzwania - dodał Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.


Foto: Stanisław Wrzosek/Arka Gdynia/Materiały prasowe

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.