Najciekawiej zapowiadające się spotkanie środowej kolejki zmagań trzecioligowców nie zawiodło, Kotwica Kołobrzeg wywozi z Grudziądza 3 punkty tym samym sprawiając, że pierwsza porażka Olimpii w sezonie stała się faktem.

Spotkanie pierwszej w tabeli Olimpii Grudziądz z czwartą Kotwicą Kołobrzeg było najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem środowej kolejki. Olimpia jak dotąd okazała się bezbłędna i z kompletem punktów przewodzi w czubie tabeli. Niezły początek sezonu notują również piłkarze Kotwicy.

Początek spotkania przyniósł pierwszą dobrą okazję dla kołobrzeżan, Grzegorz Goncerz wycofał piłkę na dwudziesty metr do Dominika Chromińskiego, pokusił się on na strzał z dystansu, który sprawił sporo problemów goalkeeperowi miejscowych. 

W 13. minucie groźnie po rzucie rożnym uderzał Krzysztof Wicki na bramkę gości, czym zmusił do interwencji Oskara Pogorzelca. Po upływie 25 minut spotkania, gra stała się mocno wyrównana i głównie toczyła się w środkowej części boiska, jednym z groźniejszych wydarzeń na boisku był strzał z rzutu wolnego Marcina Warcholaka, który sprawił sporo problemów bramkarzowi Kotwicy, lecz żadna z drużyn do przerwy nie otworzyła wyniku spotkania.

Na początku drugiej połowy, obie drużyny miały po jednej sytuacji, najpierw Pogorzelec instynktownie obronił strzał zawodnika gospodarzy po zamieszaniu podbramkowym, a następnie strzał Chromińskiego z dystansu zmusił Adriana Olszewskiego do interwencji. Chwilę później Kotwica powinna prowadzić, ale Dawid Cempa z okolic piątego metra trafił wprost w bramkarza. 

W 82. minucie szkoleniowiec gości został ukarany przez sędziego czerwoną kartką, a cztery minuty później goście wyszli na prowadzenie, które zapewnił Cempa, jak się później okazało, było to trafienie na miarę 3 punktów w tym spotkaniu.

Olimpia Grudziądz - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)

86' 0:1 Cempa

Olimpia Grudziądz: Olszewski - Cywiński, Kaczmarek, Leszczyński, Bojas, Zawada, Karankiewicz, Karmański, Warcholak, Wicki, Witasik

Kotwica Kołobrzeg: Pogorzelec - Kostkowski, Łysiak, Chromiński, Kalupa, Goncerz, Kozajda, Jagodziński, Rościszewski, Sadzawicki, Obst

Foto: Kotwica Kołobrzeg

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.