Podopieczni Marcina Sasala po fenomenalnej wiośnie i niezwykłej serii czternastu wygranych spotkań awansowali na centralny szczebel, na który wracają po roku przerwy.

Piłkarzom Legionovii Legionowo do wygrania ligi wystarczał remis, jednak gospodarze tego spotkania nie zamierzali kalkulować i celowali w pełną pulę. Znicz Biała Piska chciał się dobrze pokazać na tle lidera i już w 11. minucie wyszedł na prowadzenie po golu Karola Kosińskiego.

Na odpowiedź Legionovii nie trzeba było długo czekać, bowiem w 24. minucie do wyrównania doprowadził Kamil Wolski. 120 sekund później ten sam zawodnik zdobył swoją drugą bramkę i dał prowadzenie miejscowym, którzy byli już o krok od drugiej ligi.

Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Legionovii, który pewnie wykorzystał Piotr Krawczyk i to gospodarze w lepszych humorach schodzili na przerwę. Po zmianie stron legionowianie spokojnie kontowali przebieg spotkania czekając na ostatni gwizdek.

W 68. minucie na 4-1 podwyższył Piotr Krawczyk i już nic nie było w stanie wyrwać miejscowym awansu.

Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Znicza, a konkretnie do Konrada Radzikowskiego, który w końcówce ustalił wynik spotkania.

Legionovia Legionowo - Znicz Biała Piska 4-2 (3-1)

0-1 Karol Kosiński (11)

1-1 Kamil Wolski (24)

2-1 Kamil Wolski (26)

3-1 Piotr Krawczyk (38-rzut karny)

4-1 Piotr Krawczyk (68)

4-2 Konrad Radzikowski (90)

Legionovia Legionowo: Jakub Stefaniak - Jakub Kabala (67. Kacper Górski), Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Kacper Będzieszak - Piotr Krawczyk, Konrad Zaklika (61. Jacek Lewandowski, 72. Jakub Karabin), Luka Jankovic, Patryk Koziara, Eryk Więdłocha - Kamil Wolski (61. Marcin Burkhardt)

Znicz Biała Piska: Kacper Czajkowski - Mateusz Romachów (56. Arkadiusz Bogdaniuk), Andrzej Kosiński (71. Konrad Radzikowski), Mateusz Maliszewski, Michał Kossyk - Mateusz Jambrzycki, Paweł Adamiec (63. Paweł Dymiński), Patryk Gondek, Paweł Kossyk (69. Miłosz Sztachański), Marcin Fiedorowicz - Karol Kosiński

Żółte kartki: Zaklika, Zembrowski, Kabala, Wolski - A.Kosiński, Gondek, Maliszewski