Wisła Płock przegrała z Legią Warszawa 0-1 (0-0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 21. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w derbach Mazowsza zdobył Artur Jędrzejczyk w 65. minucie.

Już w 1. minucie piłkarze Legii Warszawa mogli wyjść na prowadzenie. Sandro Kulenović mógł stanąć oko w oko z bramkarzem, piłkę wygarnął Igor Łasicki

W 14. minucie piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Thomasa Dähne. Gola nie było, był spalony.

W 17. minucie kolejna okazja przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z lewej strony Andre Martinsa. Do piłki doszedł Marko Vešović, ale uderzył w słupek.

W 21. minucie zaatakowała Wisła Płock. Dominik Furman dośrodkował z rzutu wolnego, a niezbyt mocny strzał głową oddał Adam Dźwigała

W 48. minucie sporo pracy miał bramkarz płocczan. Najpierw obronił uderzenie z ostrego kąta Kulenovicia, dobitkę Marko Vešovica, a na koniec jeszcze jeden strzał Chorwata. W tym przypadku był spalony

W 53. minucie Giorgi Merebashvili mocno uderzył z kilkunastu metrów. Radosław Majecki wyciągnął się jak struna i wybił piłkę nad bramkę.

W 59. minucie kolejna dobra akcja Marko Vesovicia. Dostał piłkę po prawej stronie "szesnastki". Ściął do środka i uderzył. Tylko dzięki dobrej interwencji bramkarza gospodarzy nic z tego nie wyszło.

W 63. minucie Sandro Kulenović dostał piłkę z głębi boiska od Andre Martinsa. Zwiódł Alana Urygę, jego uderzenie minimalnie przeszło obok prawego słupka.

W 65. minucie Sebastian Szymański wykonał rzut rożny. Do piłki posłanej z prawego narożnika. Najwyżej wyskoczył Artur Jędrzejczyk otwierając wynik spotkania. To 3. gol tego zawodnika w tym sezonie.

W 80. minucie bardzo dobre dośrodkowanie Dominika Furmana w pole karne. Żaden z piłkarzy "Nafciarzy" nie zaskoczył obrońców, ani Radosława Majeckiego i piłka wypadła za boisko.

WISŁA PŁOCK - LEGIA WARSZAWA 0-1 (0-0)

0-1 Artur Jędrzejczyk (65.)

Wisła Płock: Dähne - Łasicki, Uryga, Dźwigała, García - Łukowski (64. Nico Varela), Rasak (69. Oskar Zawada), Borysiuk, Furman, Merebaszwili - Ricardinho (84.Grzegorz Kuświk).

Legia Warszawa: Majecki - Kucharczyk (60. Salvador Agra), Rémy, Jędrzejczyk, Hloušek - Vešović, Cafú, Martins, Szymański (83. Kasper Hämäläinen), Nagy (90. Iuri Medeiros) - Kulenović.

żółte kartki: Rasak- Martins sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce) widzów: 8 184