W ostatnich tygodniach polski świat piłki nożnej żyje jednym tematem – kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Wśród kandydatów pojawiają się różne nazwiska, ale dwa z nich wyróżniają się na tle innych. To oczywiście Marek Papszun i Michał Probierz.

Marek Papszun – doświadczenie i wizja

Marek Papszun to trener, który przez lata zdobywał doświadczenie w różnych klubach w Polsce. Zaczynał w Dolcanie Ząbki, a na koncie ma pracę także m.in. w Legionovii Legionowo czy Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

Na szerokie wody wypłynął w Rakowie Częstochowa z którym awansował z 2 ligi do PKO BP Ekstraklasy. Z "Medalikami" zdobył tytuł mistrza Polski i dwa krajowe puchary. Drużyna pod jego wodzą świetnie spisywała się też w europejskich pucharach.

Jego podejście do pracy z piłkarzami, a także wizja rozwoju młodych talentów, przysporzyły mu wielu zwolenników.

Czy to właśnie on będzie odpowiedzialny za przyszłe sukcesy naszej drużyny narodowej?

Michał Probierz – sukcesy na krajowym podwórku


Z kolei Michał Probierz to nazwisko dobrze znane kibicom dzięki jego sukcesom z klubami w Ekstraklasie. Jego nowoczesne metody treningowe oraz umiejętność budowania drużyny sprawiają, że jest jednym z głównych kandydatów do objęcia roli selekcjonera.

Michał Problerz jest obecnie szkoleniowcem reprezentacji Polski do lat 21, ale eksperci widzieliby go jako trenera pierwszej drużyny.

Pracował m.in. w Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, Wiśle Kraków, Lechii Gdańsk, Cracovii czy Bruk-Bet Termalice Nieciecza.

Kto więc zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski? Kibice z niecierpliwością oczekują oficjalnego ogłoszenia, które ma nastąpić w najbliższych dniach.Przyszłość reprezentacji Polski

Niezależnie od wyboru, przed nowym selekcjonerem stanie wiele wyzwań.

Reprezentacja Polski ma przed sobą eliminacje do kolejnych mistrzostw oraz ważne turnieje międzynarodowe.

Wybór odpowiedniej osoby na stanowisko selekcjonera jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu na międzynarodowej arenie.

fot. Depositphotos

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.