Kotwica Kołobrzeg pewnie zwyciężyła w Bydgoszczy z Zawiszą 2:0 (1:0) i dzięki remisowi Olimpii Grudziądz z Jarotą Jarocin została nowym liderem 3 ligi grupy II.

Pierwsza groźna akcja w meczu była w 10. minucie, w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Żylski lecz na posterunku w bramce Kotwicy był Oskar Pogorzelec. Goście w odpowiedzi zaatakowali przed upływem 20. minuty, z ostrego kąta na strzał zdecydował się Piotr Łysiak, niestety niecelnie.

W 24. minucie goście wyszli na prowadzenie, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i sporym zamieszaniu pod bramką Michała Dumieńskiego najlepiej odnalazł się Łysiak, który skierował piłkę do siatki. Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania przed przerwą, ale czujny w bramce był Pogorzelec.

Druga część spotkania lepiej rozpoczęła się dla gości z Kołobrzegu, w 54. minucie Leszek Jagodziński pięknym uderzeniem z dystansu wyprowadził gości na dwubramkowe prowadzenie. Druga bramka ustawiła wynik spotkania, goście z biegiem spotkania grali swoje i pewnie rozbijali wszystkie ataki Zawiszy, który momentami był zupełnie bezradny. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i trzy "oczka" powędrowały do gości.

Zwycięstwo w tym starciu zapewniło Kotwicy fotel lidera, Olimpia Grudziądz, która zmierzyła się wcześniej z Jarotą Jarocin tylko zremisowała swoje spotkanie.

Zawisza Bydgoszcz - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:1)

24' 0:1 Łysiak

54' 0:2 Jagodziński