Zielono-czarni kontynuują zwycięską passę i odfajkowują kolejnych rywali w walce o awans na zaplecze krajowej elity. Zespół z Łęcznej nie był zbyt słowny tego dnia, ale swoje zrobił i zgarnął trzy oczka.

Od początku meczu to Górnik Łęczna był stroną przeważającą i kwestią minut były pierwsze okazje bramkowe miejscowych. Szanse na otworzenie wyniku mieli Michał Goliński oraz Krystian Wójcik, jednak na tablicy wyników widniało 0-0.

Gospodarze cały czas dominowali, aż w końcu w 16. minucie przed świetną szansą stanął wychowanek Włodawianki Włodawa, lecz główkował tuż nad poprzeczką. Garbarnia Kraków cały czas mądrze się broniła, jednak z czasem też kreowała sobie okazje, lecz Adrian Kostrzewski dobrze spisywał się w bramce.

Zespół dowodzony przez Kamila Kieresia szukał otwierającego trafienia i w końcu dopiął swego w 35. minucie. Paweł Wojciechowski znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem pokonał Doriana Frątczaka. Po chwili wynik poprawić mógł Maciej Orłowski, lecz w ostatniej chwili jeden z obrońców wybił futbolówkę.

Ostatnie minuty pierwszej odsłony należała do Garbarni, która jednak nie zdołała doprowadzić do wyrównania. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i to nadal podopieczni Łukasza Surmy dominowali, a w 53. minucie mogli doprowadzić do wyrównania. Do piłki dopadł Krystian Kujawa, lecz przestrzelił.

Krakowianie cały czas byli w natarciu, choć miejscowi także próbowali stwarzać sobie szanse na zdobycie kolejnych goli. Górnik aż się prosił o wyrównanie, jednak tego dnia miał sporo szczęścia, które przydało mu się w 85. minucie. Grzegorz Marszalik otrzymał futbolówkę, lecz doskonałą interwencją popisał się golkiper łęcznian.

Końcówka spotkania obfitowała w wiele dogodnych okazji, których więcej miała Garbarnia, lecz nie potrafiła ich wykorzystać. Górnik także mógł przeprowadzić zabójczą akcję i byłoby po sprawie, jednak wynik był sprawą otwartą do ostatnich minut, lecz ostatecznie to miejscowi dopisali trzy punkty do swojego dorobku.

Górnik Łęczna - Garbarnia Kraków 1-0 (1-0)

1-0 Paweł Wojciechowski (35)

Górnik Łęczna: Adrian Kostrzewski - Maciej Orłowski, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Paweł Sasin (90. Karol Turek) - Michał Goliński, Tomasz Tymosiak, Marcin Stromecki, Krystian Wójcik (90. Adrian Szczerba), Dominik Lewandowski (75. Dawid Dzięgielewski) - Paweł Wojciechowski (83. Przemysław Banaszak)

Garbarnia Kraków: Dorian Frątczak - Krystian Kujawa (79. Tomasz Kołbon), Marek Masiuda, Jan Klimek (64. Grzegorz Marszalik), Jakub Kowalski - Kamil Włodyka, Mateusz Duda, Karol Kostrubała, Kamil Słoma (64. Krzysztof Szewczyk), Kamil Kuczak - Michał Feliks

Żółte kartki: Sasin, Baranowski - Klimek, Włodyka

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)