Podopieczni Marcina Sasala pokonali rezerwy Legii Warszawa i nadal są na prowadzeniu w ligowej stawce. Jedynego gola dla Legionovii Legionowo zdobył Konrad Zaklika w 52. minucie.


Początek meczu był dość wyrównanym widowiskiem i obie drużyny badały się. Szybko jednak to piłkarze Legii II Warszawa doszli do głosu, a Radosław Cielemęcki groźnie uderzał, lecz piłka powędrowała wprost do bramkarza.

Goście nie zamierzali być dłużni i po chwili Piotr Krawczyk postraszył golkipera Legii. Miejscowi stwarzali sobie coraz dogodniejsze okazję, ale Daniel Choroś był na posterunku i oddalał zagrożenie. 

W 20. minucie mecz groźnie zaatakowali piłkarze Legionovii Legionowo, a na bramkę uderzał Patryk Koziara, lecz w ostatniej chwili piłkę nad poprzeczką przenosi Gabriel Kobylak. Po chwili gospodarze zrewanżowali się, a dobrą wrzutkę dał Radosław Cielemęcki, do której dopadł Oskar Wojtysiak, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem spudłował.

Obie drużyny zaczęły się rozkręcać i stwarzać sobie dogodne sytuacje bramkowe, ale na posterunku stali golkiperzy obydwu klubów, dzięki czemu do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron goście zdecydowanie ruszyli do ataku i już w 51. minucie doskonałym strzałem popisał się Konrad Zaklika, dając prowadzenie Legionovii.

Bramka ta dodała skrzydeł gościom, przez co rezerwy Legii były mniej aktywne na boisku. Lider rozgrywek starał się podwyższyć prowadzenie, ale defensywa miejscowych dobrze się spisywała. 

W 74. minucie Radosław Pruchnik drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i od tej pory zaczęły się niemałe problemy Legii. Cztery minuty później groźnie na bramkę uderzał Piotr Krawczyk, a następnie golkipera gospodarzy sprawdził Patryk Koziara. 

Pod koniec spotkania goście dwukrotnie zagrozili Legii i najpierw w 86. minucie idealne podanie otrzymał Karol Podliński, lecz ten uderzył w słupek. 180 sekund później Karol Podliński odegrał do Patryka Koziary, a jego uderzenie obronił Kacper Tobiasz.

Kilka minut później groźnie zrobiło się pod bramką Legionovii, lecz Jakub Stefaniak wybronił strzały Mateusza Bondarenki.

Legia II Warszawa - Legionovia Legionowo 0-1 (0-0)

0-1 Konrad Zaklika (51)


Legia II Warszawa: Kobylak (46. Tobiasz) – Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski – Wojtysiak (73. Shapiro Thopson), Waniek, Pruchnik, Bajdur, Cielemęcki (54. Cichocki) – Zjawiński (79. Aftyka)

Legionovia Legionowo: Stefaniak – Bedzięszak, Górski, Choroś, Weremko (19. Kabala) – Więdłocha (77. Kowalczyk), Zaklika, Koziara, Janković – Podliński (90. Wolski), Krawczyk (88. Paczuk)

Żółte kartki: Pruchnik, Waniek

Czerwona kartka: Radosław Pruchnik (74-druga żółta)

Sędziował: Wojciech Hodowicz (Warszawa)

Foto. fotoMiD

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.