Polonia Warszawa wykorzystała pauzę Legionovii Legionowo i na cztery kolejki przed końcem sezonu 2021/22, traci do niej tylko punkt. W sobotę podopieczni Rafała Smalca pokonali Pelikana Łowicz.

Od początku spotkania stroną przeważającą była Polonia Warszawa, która za wszelką cenę chciała wygrać. Podopieczni Rafała Smalca szybko ruszyli do ataku, a na prowadzenie wyszli w 28. minucie, a piłkę w siatce umieścił Szymon Lewicki. Popularne "Czarne Koszule" nie zamierzały się jednak zatrzymywać i szybko rozpoczęły poszukiwania trafienia numer dwa.

Pelikan Łowicz starał się bronił, jednak goście tego dnia lepiej prezentowali się na murawie. Polonia nie odpuszczała i w 42. minucie podwyższyła na 0-2, a gola zdobył Piotr Marciniec. W kolejnych minutach "Czarne Koszule" miały mecz pod kontrolą i pewnym krokiem szły po kolejne zwycięstwo. Zespół z województwa łódzkiego próbował jeszcze nawiązać walkę, jednak podopieczni Rafała Smalca dowieźli prowadzenie do końca.

Pelikan Łowicz - Polonia Warszawa 0-2 (0-2)

0-1 Szymon Lewicki (28)

0-2 Piotr Marciniec (42)