Polski Związek Piłki Nożnej opublikował dziś komunikat Komisji ds. Licencji klubowych. Ta w piątek rozpatrzyła wnioski klubów eWinner 2 ligi oraz Fortuna 1 ligi.


W piątek odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która rozpatrzyła wnioski ekip z Fortuna 1 ligi oraz eWinner 2 ligi. Licencję jak czytamy w komunikacie, otrzymały wszystkie kluby, jednak nie wszystkie będą mogły grać na własnym stadionie. Ma to związek z wymogiem podgrzewanej murawy na zapleczu piłkarskiej elity. Komisja ponadto nałożyła także nadzory.

Pełny komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN prezentujemy poniżej.

Na piątkowym posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN komisja rozpatrzyła m.in. wnioski klubów Fortuna I ligi i eWinner II ligi.

Komisja postanowiła:

1. Przyznać klubom: BrukBet Termalica Nieciecza, Miedź Legnica, Korona Kielce, Arka Gdynia, GKS Tychy, Widzew Łódź, Resovia Rzeszów, GKS Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym.

2. Przyznać klubom: ŁKS Łódź, Górnik Łęczna, Puszcza Niepołomice (Stadion w Sosnowcu), Chrobry Głogów (stadion w Grodzisku Wielkopolskim), Sandecja Nowy Sącz (stadion w Tychach), Radomiak Radom (stadion w Bełchatowie):

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Stadiony wskazane w nawiasach są zgłoszone warunkowo w przypadku, gdyby któryś z powyższych klubów nie wykonał instalacji podgrzewanej murawy w terminie do 31 października 2021 roku.

3. Przyznać klubom GKS Bełchatów i Stomil Olsztyn:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym;

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2000 zł za naruszenie kryterium F.01 Podręcznika.

4. Przyznać klubowi Odra Opole (Stadion Zagłębia Lubin):

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym;

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 50.000 zł za niedostarczenie dokumentów potwierdzających finansowanie budowy nowego obiektu, w zawieszeniu do dnia 4 czerwca 2021 roku w przypadku dostarczenia w terminie niezbędnych dokumentów, obowiązek zapłaty zostanie automatycznie anulowany.

Stadion wskazany w nawiasie jest zgłoszony warunkowo w przypadku, gdyby klub nie zamontował podgrzewanej murawy w terminie do 31 października 2021 roku.

5. Przyznać klubom: Górnik Polkowice, Śląsk II Wrocław, Wigry Suwałki, Błękitni Stargard, Pogoń Siedlce, GKS Katowice, Motor Lublin, Bytovia Bytów, Lech II Poznań:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym.

6. Przyznać klubom: Chojniczanka 1930 Chojnice, KKS 1925 Kalisz, Sokół Ostróda, Olimpia Elbląg:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

7. Przyznać klubowi Znicz Pruszków:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym;

nałożyć środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium infrastrukturalnego.

8. Przyznać klubowi SKRA Częstochowa:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym;

nałożyć na środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 1000 zł za naruszenie kryteriów infrastrukturalnych.

9. Przyznać klubowi Stal Rzeszów:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i z zakresu personelu i administracji;

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 1000 zł za naruszenie kryterium F.03 Podręcznika Licencyjnego.

10. Przyznać klubowi Hutnik Kraków:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym i sportowym.

11. Przyznać klubowi Olimpia Grudziądz:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym;

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika;

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł za naruszenie kryteriów infrastrukturalnych Podręcznika.

12. Przyznać klubowi Garbarnia Kraków:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym;

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 20.000 zł za niewykonanie zaleceń wskazanych w raporcie z wizytacji obiektu;

zawiesić wykonanie środka kontroli wskazanego powyżej do kwoty 15.000 zł w terminie do 30 czerwca 2021 roku w przypadku realizacji zaleceń w terminie wskazanym powyżej obowiązek zapłaty kwoty 15.000 zł zostanie automatycznie anulowany.

13. Przyznać klubowi Czarni Sosnowiec:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraligi kobiet w sezonie 2021/2022 z nadzorem z zakresu personelu i administracji;

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2021/2022 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu;

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 1000 zł za naruszenie kryterium P.07.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii, wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, który w sposób znaczący wpłynął na sytuację finansową klubów, a którego skutków nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2021/2022 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji w najbliższych miesiącach konieczna będzie szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.