Kolejny zawodnik z 3 ligi gr. IV trafił do klubu z PKO Ekstraklasy. Wisła Płock poinformowała o wypożyczeniu Karola Szymkowiaka z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.


Karol Szymkowiak został wypożyczony do Wisły Płock. Bramkarz ostatnio występował w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Jesienią rozegrał dziesięć spotkań w 3 lidze gr. IV oraz na swoim koncie ma jeden mecz w Fortuna Pucharze Polski. 21-latek pierwsze kroki stawiał w Wyzwoleniu Chorzów, a ponadto był także związany ze Stadionem Śląskim Chorzów, Legią Warszawa oraz Miedzią Legnica.

-Szymkowiak został do nas sprowadzony z myślą o rywalizacji o numer dwa w bramce Wisły Płock. Karol to chłopak obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi i dysponujący przy tym sporym potencjałem. Za sobą ma udaną rundę jesienną w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w III lidze, jako bramkarz-młodzieżowiec - powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy "Nafciarzy".

-Przyznam, że nie spodziewałem się tego transferu w tym momencie. Myślałem bardziej nad latem, ale cieszę się, z tego gdzie trafiłem. Dobrze będzie na treningach podglądać bramkarzy z ekstraklasy, bo jest to jednak dla mnie pewna nowość. Wiem, nad czym mam pracować i co muszę zrobić, żeby walczyć o drugie miejsce w bramce, a co czas przyniesie, zobaczymy. Moim atutem jest gra nogami, ale generalnie nie czuję się gorszy w żadnym aspekcie bramkarskim. Zawsze są jednak rzeczy do poprawy, ale przychodzę tutaj po to, żeby nadrobić te braki i pokazać się jak z najlepszej strony - dodał Karol Szymkowiak, nowy bramkarz Wisły Płock.


Foto: Materiały prasowe Wisły Płock

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.