Sobotnie spotkanie 27. kolejki 3 ligi grupy II pomiędzy Jarotą Jarocin a Pogonią Nowe Skalmierzyce z racji swojej rangi zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Rzeczywistość okazała się jednak troszkę inna. Na boisku istniała tylko jedna ekipa - gości, która pewnie zwyciężyła 0:3 (0:1)

Nie tak wyobrażali sobie sobotnie spotkanie sympatycy Jaroty Jarocin, kibice liczyli na ciekawe widowisko i walkę do ostatnich minut, lecz spotkanie okazało się pokazem siły Pogoni Nowe Skalmierzyce. Jarota, która w tym sezonie spisuje się znacznie poniżej oczekiwań, musi szukać punktów w każdym spotkaniu, jeśli myśli poważnie o utrzymaniu się w gronie trzecioligowców, gdyż sytuacja w dolnej części tabeli staje się co raz bardziej nieciekawa.

Goście wyszli na prowadzenie w 18. minucie spotkania, na listę strzelców wpisał się Daniel Kaczmarek. Wydawało się, że Jarota będzie w stanie nawiązać walkę, lecz zupełnie w tym spotkaniu nie funkcjonował środek pola jarocińskiej drużyny. Po przerwie sytuacja boiskowa nie uległa zmianie, to goście byli bardziej konkretni w swoich poczynaniach. Efektem tego było kolejne trafienie z 58. minuty w wykonaniu Adama Majewskiego

Z biegiem czasu, na boisku pachniało kolejnym trafieniem dla gości i w sumie tak też się stało. W 69. minucie wynik spotkania i trzecie trafieni dla swojej drużyny zdobył Dawid Przybyszewski. Zwycięstwo Pogoni w tym spotkaniu pozwoliło zrehabilitować się za środową porażkę z Zawiszą Bydgoszcz przed własną publicznością.

Jarota Jarocin - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3 (0:1)

18' 0:1 Kaczmarek

58' 0:2 Majewski

69' 0:3 Przybyszewski