Nastąpiły zmiany w pionie sportowym Stali Rzeszów. Klub za pośrednictwem oficjalnej strony, poinformował że nowym dyrektorem sportowym został Jarosław Fojut, który na tym stanowisku zastąpił Michała Wlaźlika.


Jarosław Fojut został nowym dyrektorem sportowym Stali Rzeszów - poinformował Rafał Kalisz w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie popularnych "Żurawi". Jak czytamy, 33-latek zastąpił na tym stanowisku Michała Wlaźlika, który z funkcji został odwołany, a ponadto został odsunięty od pionu sportowego. Jest jeszcze jedna decyzja, trenerem nadal będzie Daniel Myśliwiec.

Pełną treść komunikatu, która ukazała się na stronie Stali Rzeszów, publikujemy poniżej.

Drodzy kibice,

To były jedne z moich trudniejszych dni w roli prezesa Stali Rzeszów. Do ostatniego spotkania – podobnie jak i Wy – wierzyłem, że uda nam się zrealizować nasz cel awansu do pierwszej ligi. Jak wiecie, jestem człowiekiem, który stawia na ludzi i wierzy w nich do samego końca, dlatego nasza drużyna miała szansę walki o awans w określonym kształcie. Szansę pokazania, że wpisują się w obrany przez nas styl ofensywnej gry i ostatecznie, że zasługują na miano ludzi ze Stali.

Niestety zawiedliśmy naszych kibiców. Zdajemy sobie z tego sprawę i tego rozczarowania nie przykryją żadne statystyki czy nawet najlepszy marketing. Ścieżka, którą sobie wyznaczyliśmy, nie jest łatwa, ale wierzę, że z Waszym wsparciem zbudujemy Klub, które będzie po prostu wygrywał i wszyscy będziemy mogli być dumni z biało-niebieskich barw. Zamiast obszernego podsumowania pragnę powiedzieć, że zrobię wszystko, aby rozczarowanie kibiców zamienić w radość.

Podjąłem także decyzje personalne o zmianach w strukturze klubu. Dotychczasowy Dyrektor Sportowy – Michał Wlaźlik został odwołany ze sprawowanej funkcji oraz odsunięty od pionu sportowego. Jednocześnie nowym Dyrektorem Sportowym Stali Rzeszów został Jarosław Fojut. Uważam, że ma on wiedzę, doświadczenie oraz obycie w świecie piłkarskim, które są niezbędne do podejmowania właściwych dla tego pionu decyzji. Trenerem w nowym sezonie nadal będzie Daniel Myśliwiec, którego nie możemy w pełni obiektywnie i sprawiedliwie rozliczyć z pracy przy zespole, jaki był budowany do tej pory. Szkoleniowiec ma moje zaufanie i wsparcie oraz dostanie szansę poprowadzenia odpowiednio wzmocnionego zespołu. Wraz z Dyrektorem Sportowym dobierze do składu takich zawodników, jakich uważa za stosowne i będzie rozliczany za swoje decyzje oraz wyniki prowadzonej przez siebie drużyny.

Wierzę, że w nowym sezonie, wyciągając wnioski z niedawno zakończonych rozgrywek, pierwsza drużyna Stali Rzeszów – wizytówka naszego klubu oraz najważniejszy punkt naszej pracy – zaprezentuje się zdecydowanie lepiej oraz spełni pokładane w niej nadzieje. Jednocześnie zapewniam, że nasze cele pozostają niezmienne oraz że wszyscy dołożymy wszelkich starań, aby Stal Rzeszów cieszyła Kibiców swoją postawą.

Rafał Kalisz


Foto: Materiały prasowe Stali Rzeszów

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.