-  Jacek Magiera przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski do lat 19 - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej na oficjalnej stronie internetowej.

 - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować trenerowi Jackowi Magierze za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. W tym momencie Jacek powraca na karuzelę trenerską w piłce klubowej, ale wierzę, że jeszcze kiedyś wróci do PZPN, ale już w innej roli, roli selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski - powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.

– Wiosną reprezentacja Polski do lat 19 miała rozpocząć swoje rozgrywki eliminacyjne do letnich mistrzostw Europy. Komitet Wykonawczy UEFA, ze względu na efekty pandemii, zdecydował jednak o anulowaniu tegorocznych turniejów. Trener Magiera poprosił mnie o rozmowę i powiedział, że w związku z brakiem możliwość gry, chciałby poszukać innych wyzwań i wrócić do piłki klubowej. Chciałby po prostu robić to, co kocha i umie najlepiej, a w tym momencie piłka w młodzieżowym wydaniu reprezentacyjnym została zamrożona. Rozumiem Jacka, dlatego też zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Trener Magiera jest bardzo lojalnym pracownikiem, który wywiązywał się ze wszystkich powierzonych mu zadań. Chciałbym mu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. Jacek zawsze może liczyć na nasze wsparcie. Życzę mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – powiedział Zbigniew Boniek.

– Ja również chciałbym podziękować za zaufanie i lata świetnej współpracy. To był wspaniały czas. Pracowałem w znakomitych warunkach, wszystko zawsze było zorganizowane na najwyższym poziomie, dzięki czemu mogłem skupić się wyłącznie na pracy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, rozwoju zawodników. Myślę, że udało nam się zrobić wiele dobrego. Pewien etap się jednak skończył. Brak możliwość pojechania na młodzieżowe mistrzostwa Europy spowodował, że postanowiłem poszukać nowych wyzwań – powiedział Jacek Magiera.

Jacek Magiera pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej od 2 stycznia 2018 roku. Początkowo na stanowisku Zastępcy Dyrektora Sportowego ds. Rozwoju Piłki Młodzieżowej, a 19 marca 2018 roku został trenerem reprezentacji Polski do lat 20, która poprowadził na Mistrzostwach Świata FIFA U-20 2019. Na turnieju zorganizowanym w Polsce biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału, w którym przegrali 0:1 z Włochami.

20 czerwca 2020 roku Jacek Magiera został zaś trenerem reprezentacji Polski do lat 19, którą prowadził do 11 marca 2021 roku.

fot. pzpn.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.