Podopieczni Leszka Janiczaka chyba lubią grać z żółto-biało-niebieskimi. Tym razem jednak wygrana Hutnika nie była aż tak okazała. Tylko jeden gol wystarczył do pokonania lublinian i wskoczenia na pozycję wicelidera.


Pierwsza połowa spotkania należała do Hutnika Kraków, który był stroną przeważającą i miał okazję do zdobycia gola. Patryk Kołodziej, który spisuje się coraz lepiej na trzecioligowych boiskach, uderzał na bramkę Adriana Olszewskiego, jednak golkiper Motoru Lublin poradził sobie z tym strzałem.

Drużyna dowodzona Mirosława Hajdo także mogła cieszyć się z gola, lecz Mateusz Zając okazał się górą. Po zmianie stron na murawie działo się dużo więcej, a błyskawicznie po wznowieniu do siatki trafił Tomasz Swędrowski. Radość miejscowym odebrał jednak Albert Bińkowski, który odgwizdał pozycję spaloną.

Lublinianie musieli jednak szybko o tym zapomnieć. Gospodarze chcieli wykorzystać rozkojarzenie Motoru i stworzyli sobie dwie dogodne okazje. Najpierw uderzał Tomasz Kurek, a po chwili poprawił Przemysław Antoniak, lecz bezskutecznie.

Goście nie zamierzali być jednak dłużni i niedługo przed szansą stanął Grzegorz Bonin, ale defensywa krakowian zażegnała zagrożenie. Obie drużyny szukały gola, chcąc przechylić szalę na swoją korzyść. Z czasem jednak to Hutnik był dużo bardziej aktywny.

Motor zaczynał popełniać błędy i w 86. minucie jeden z nich był bardzo kosztowny. Rafał Grodzicki faulował przed polem karnym i sędzia odgwizdał przewinienie. Do futbolówki podszedł Patryk Kołodziej i świetnym strzałem pokonał Mateusza Zająca.

Żółto-biało-niebiescy postawili wszystko na jedną kartę, chcąc uratować chociaż punkt. Niestety na ich niekorzyść arbiter w samej końcówce po faulu Marcina Michoty na Pawle Pyciaku podyktował jedenastkę. Krzysztof Świątek podszedł do piłki, ale jego intencje wyczuł golkiper Motoru.


Hutnik Kraków - Motor Lublin 1-0 (0-0)

1-0 Patryk Kołodziej (86)


Hutnik Kraków: Zając – Jaklik, Kołodziej, Garzeł, Tetych, Reczulski, Gamrot, Świątek, Kurek (80 Pyciak), Matysek (46 Antoniak), Linca

Motor Lublin: Olszewski – Gruszkowski, Łukasik, Grodzicki, Brzyski, Kunca (73 Nowak), Swędrowski, Kumoch (66 Rymek), Duda, Bonin (83 Darmochwał), Paluch (75 Michota)

Żółte kartki: Tetych, Linca, Pyciak – Duda, Kunca, Brzyski, Swędrowski, Grodzicki

Czerwona kartka: Sławomir Duda (89-druga żółta)

Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko-Kamienna)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.