Poznaliśmy najlepszą drużynę w 3 lidze gr. I. Tą została Pogoń Grodzisk Mazowiecki i tym samym Mazowsze zyskuje kolejnego przedstawiciela na szczeblu centralnym. "Czerwono-biali" w piątkowe popołudnie rozbili rezerwy Jagielloni Białystok.


Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Pogoń Grodzisk Mazowiecki w piątek zagrała na "szóstkę" i tym samym wywalczyła historyczny awans do eWinner 2 ligi. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka strzelanie rozpoczęli już w 16. minucie, a Jakuba Jasionka pokonał Bartłomiej Urbański. "Czerwono-biali" nie zamierzali się zatrzymywać i po chwili podwyższyli na 2-0. Rezerwy Jagielloni Białystok nie tak wyobrażały sobie potyczkę z liderem

Ekipa z Mazowsza cały czas napierała, bowiem z przytupem chciała przypieczętować promocję na szczebel centralny. Tuż przed przerwą, Pogoń zdobyła gola numer trzy, a jego autorem był Jean Franco Sarmiento. Po zmianie stron, nadal przeważał zespół z Grodziska Mazowieckiego. Gospodarze w 52. minucie po raz czwarty cieszyli się z bramki, a na listę strzelców wpisał się 24-letni kolumbijski napastnik.

Podopiecznym Krzysztofa Chrobaka nadal było mało, co zapowiadało pogrom w Grodzisku Mazowieckim. Pogoń była tego dnia zdecydowanie lepsza i dwukrotnie jeszcze pokonała bramkarza "Jagi". Najpierw uczynił to Michał Wrzesiński, a 180 sekund później, wynik spotkania ustalił Kacper Gzieło. Tym samym "czerwono-biali" na dwie kolejki mają już zapewniony historyczny awans do eWinnner 2 ligi.


Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 6-0 (3-0)

1-0 Bartłomiej Urbański (16)

2-0 Jakub Kołaczek (20)

3-0 Jean Franco Sarmiento (43)

4-0 Jean Franco Sarmiento (52)

5-0 Michał Wrzesiński (79)

6-0 Kacper Gzieło (82)


Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Sebastian Przyrowski - Kacper Łoś (76. Kacper Gzieło), Rafał Zembrowski, Michał Gładysz (66. Bartosz Broniarek), Piotr Maślanka - Michał Wrzesiński, Sebastian Kobiera (76. Andrzej Krajewski), Jakub Kołaczek, Bartłomiej Urbański (58. Damian Jaroń), Mateusz Lisowski - Jean Franco Sarmiento

Jagiellonia II Białystok: Jakub Jasionek - Jakub Jarmołowicz, Jakub Płoszkiewicz, Damian Bieliński (61. Igor Szczygieł), Patryk Czerech - Kacper Chmielewski, Hubert Matras (72. Paweł Gryka), Kamil Sakowicz, Mikołaj Wasilewski (58. Grzegorz Arłukowicz) - Krystian Tymendorf (46. Michał Mościcki), Aleks Włodarczyk (61. Krystian Maciejuk)

Żółta kartka: Bieliński

Sędziował: Konrad Gawroński (Łódź)


Foto

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.