Skra Częstochowa pokonała w barażach KKS 1925 Kalisz i tym samym wywalczyła historyczny awans do Fortuna 1 ligi. "Biało-niebiesko-czerwoni" wypunktowali ekipę Ryszarda Wieczorka i wygrali 3-0.

Początek meczu nie wskazywał jednak na taki pogrom, bowiem lepiej prezentował się KKS 1925 Kalisz, a aktywny był Nestor Gordillo. Skra Częstochowa przeczekała jednak najgorsze i po chwili to ona zaatakowała, a następnie objęła prowadzenie. Z piłką poszedł Daniel Pietraszkiewicz, który zagrywał wzdłuż bramki. Niefortunnie następnie interweniował Filip Kendzia i wpakował piłkę do własnej siatki.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka czym prędzej ruszyli do odrabiania strat, ale nie potrafili oni znaleźć sposobu na Skrę. Z przodu dwoili się i troili Gordillo oraz Michał Borecki, ale nadal prowadził zespół z Częstochowy. Ten spokojnie wyczekiwał swoich szans i w 65. minucie wygrywał 2-0 po bramce Macieja Kazimierowicza. Skrze jednak wciąż było mało i cały czas szukała możliwości strzelenia kolejnych bramek.

Ekipa dowodzona przez Konrada Geregę i Jacka Rokosę była blisko celu, ale nadal musiała zachować koncentrację. Skra w 81. minucie prowadziła już 3-0, po tym jak Dawid Niedbała umieścił piłkę w siatce. Tylko kataklizm mógł sprawić, że zespół z Częstochowy nie będzie cieszył się z awansu. Po chwili jednak gospodarze mieli jedenastkę, ale tej nie wykorzystał Mateusz Majewski

Do końca meczu było jeszcze kilka minut, ale goście mogli już wyciągać szampany z lodów. KKS próbował jeszcze zmniejszyć straty, ale ekipa z Częstochowy mądrze się broniła i dowiozła prowadzenie do końca. Po ostatnim gwizdku nastała wielka radość w szeregach Skry, która cieszyła się z historycznego awansu do Fortuna 1 ligi.

KKS 1925 Kalisz - Skra Częstochowa 0-3 (0-1)

0-1 Filip Kendzia (13-samobójcza)

0-2 Maciej Kazimierowicz (65)

0-3 Dawid Niedbała (81)

KKS 1925 Kalisz: Molenda – Borecki (75. Mączyński), Gawlik, Gordillo, Hołota, Kendzia, Łuszkiewicz (68. Kamiński), Maćczak (68. Majewski), Putno (68. Mickevics), Radzewicz, Zawistowski (75. Żytko)

Skra Częstochowa: Biegański – Brusiło, Holik, Kazimierowicz (86. Warnecki), Klisiewicz (46. Gołębiowski), Napora, Nocoń, Noiszewski, Pietraszkiewicz (56. Niedbała), Sadowski, Wojryta (89. Milasius)

Żółte kartki: Kamiński - Sadowski

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)