Podopieczni Łukasza Drożdżala w dzisiejszym meczu wyszarpali trzy punkty z Sokołem Kleczew i opuścili strefę spadkową. Mecz nie najlepiej się rozpoczął dla Gwardii Koszalin, która już od początku musiała gonić wynik, lecz ostatecznie sięgnęła po trzy oczka.


Piłkarze Gwardii Koszalin od początku spotkania byli mocno zmotywowani, aby ugrać komplet oczek. Niestety spotkanie nie rozpoczęło się dla nich najlepiej, bowiem to Sokół Kleczew od początku dominował. Pierwszą groźną akcję jednak szybko zażegnał Adrian Pędziwiatr.

Radość gospodarzy była jednak przedwczesna, bowiem arbiter tego spotkania dopatrzył się podania obrońcy do bramkarza, wobec czego odgwizdał rzut wolny pośredni. To dało nadzieje ekipie dowodzonej przez Łukasza Cichosa i ta wyszła na prowadzenie po strzale Konrada Kobylarka.

Sokół dostał wiatru w żagle, wobec czego Gwardia zmuszona była do odpierania ataków, choć miejscowi także starali się atakować. Bliski szczęścia w 20. minucie był Sebastian Ginter, lecz futbolówka po jego uderzeniu minęła bramkę Dawida Kołodziejczaka.

Zielono-czerwono-biali w końcówce pierwszej odsłony mogli zdobyć jeszcze jednego gola, jednak piłka po strzale jednego z zawodników Sokoła odbiła się od słupka. Końcówka jednak należała do Gwardii, która doprowadziła do wyrównania, po świetnym strzale Mateusza Piotrowskiego.

Po zmianie stron, gospodarze poczuli możliwość zdobycia pełnej puli, choć ich ataki przez dłuższy czas nie przynosiły bramek. Gwardia była aktywna, lecz po jej stronie było sporo niedokładności. Obie drużyny chciały przechylić szalę na swoją korzyść, jednak brakowało precyzji.

Końcówka meczu była jednak bardzo ciekawa, a szkoleniowcy Gwardii oraz Sokoła postawili wszystko na jedną kartę. Bardziej zdeterminowani byli jednak gospodarze, którzy ostatecznie dopięli swego. W samej końcówce meczu zwycięskiego gola zdobył Cezary Bać, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala.


Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew 2-1 (1-1)

0-1 Konrad Kobylarek (8)

1-1 Mateusz Piotrowski (44)

2-1 Cezary Bać (90)


Sokół Kleczew: Kołodziejczak - Kozajda, Śmiałek, Widelski, Wolinowski, Groszkowski (76. Koziorowski), Konrad Kobylarek (74. Poręba), Kowalczuk, Grzelak (61. Brzostowski), Dębowski, Piceluk (87. Drzewiecki)

Gwardia Koszalin: Pędziwiatr - Mateusz Bachleda, Piotrowski, Silski, Kurs, Chać (80. Maciąg), Szygenda (60. Maciej Bachleda, 90. Bać), Czyżewski, Hendryk, Krauze, Ginter


Foto: Gwardia Koszalin

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.