Ekipa z Lubelszczyzny popsuła debiut Szymona Szydełko na ławce trenerskiej Stalówki, która do przerwy prowadziła. Po zmianie stron Górnik wbił trzy gole i po meczu to on cieszył się z trzech oczek.

Początek spotkania był dość wyrównanym widowiskiem, a mecz głównie był rozgrywany w środku pola. Piłkarze Stali Stalowa Wola wraz z upływającym czasem zaczynali być coraz bardziej widoczni, lecz zazwyczaj kończyło się na tym że Patryk Rojek ustawiał piłkę na "piątce".

Stalówka wciąż sprawiała bardzo dobre wrażenie, jednak często brakowało postawienia przysłowiowej "kropki nad i". Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w 38. minucie golkiper Górnika Łęczna niefortunnie interweniował, wybijając piłkę wprost pod nogi Michała Fidziukiewicza, któremu wystarczyło dopełnić formalności.

Druga połowa meczu przebiegała już pod dyktando gości, choć Stal dobrze prezentowała się w obronie i odpierała ataki gości. Piłkarze Kamila Kieresia wciąż szukali wyrównującej bramki i znaleźli ją w 63. minucie, gdy do siatki trafił Dawid Dzięgielewski.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak podobnie jak w pierwszej połowie ich ataki były bardzo niecelne, a na dodatek zielono-czarni popełniali sporo błędów. W 70. minucie Górnik wykorzystał jeden z nich i wyprowadził kontrę, którą wykończył Krystian Wójcik.

Stal wciąż starała się stwarzać bardzo dogodne sytuacje i nawet im się to udawało, lecz nadal występował problem z ich wykończeniem. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 83. minucie Przemysław Banaszak pokonał Krystiana Kalinowskiego i ustalił wynik meczu.


Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1-3 (1-0)

1-0 Michał Fidziukiewicz (38) 

1-1 Dawid Dzięgielewski (63) 

1-2 Krystian Wójcik (70) 

1-3 Przemysław Banaszak (83) 


Stal Stalowa Wola: Kalinowski- Waszkiewicz, Mrozinski, Śpiewak, Sobotka- Michalik (71. Mistrzyk), Jopek (74. Ciepiela), Pietras (67. Stelmach), Plonka Dadok- Fidziukiewicz (66. Zjawiński) 

Górnik Łęczna: Rojek – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Tymosiak (58. Wójcik), Stromecki, Korczakowski (84. Lewandowski), Stasiak (54. Dzięgielewski), Goliński, Wojciechowski (77. Banaszak)

Żółte kartki: Sobotka, Jopek, Mroziński, Mistrzyk - Tymosiak, Banaszak 

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.