Piłkarze Kamila Kieresia w końcu zainkasowali trzy oczka po serii czterech meczów bez zwycięstwa. Górnik Łęczna pokonał GKS Katowice, a jedynego gola zdobył Paweł Wojciechowski na początku meczu.

Początek spotkania doskonale rozpoczął się dla piłkarzy Górnika Łęczna, którzy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Paweł Wojciechowski, który skierował piłkę do siatki.

Po chwili mogło być już 2-0, jednak uderzenie Marcina Stromeckiego wybronił bramkarz GKS-u Katowice. Z czasem jednak do głosu doszli goście, a niezłą okazję miał Szymon Kiebzak, lecz niecelnie uderzał na bramkę Patryka Rojka.

Zawodnik ten był bardzo aktywny na połowie gospodarzy, którzy jednak skutecznie odpierali ataki. Podopieczni Rafała Góraka nadal szukali wyrównującego trafienia. Górnik także miał swoje sytuacje i najpierw w 32. minucie groźnie uderzał Tomasz Tymosiak, a po chwili poprawili Marcin Stromecki i Paweł Wojciechowski, lecz wynik się nie zmienił.

Końcówka należała do gospodarzy, którzy dwukrotnie groźnie zagrozili bramce Bartosza Mrozka, lecz golkiper katowiczan wychodził obronną ręką. Po zmianie stron obraz gry za bardzo się nie zmienił i nadal to Górnik dominował. W 50. minucie głową piłkę do siatki chciał skierował Paweł Baranowski, lecz ta poszybowała nad poprzeczką.

Niedługo po tym arbiter, Patryk Gryckiewicz podyktował dla piłkarzy Kamila Kieresia jedenastkę. Do futbolówki podszedł Paweł Wojciechowski, lecz bramkarz gości wyczuł jego intencje i wybronił strzał. Nie minęła chwila a świetną szansę zmarnował Michał Goliński.

Katowiczanie także starali się atakować, lecz było to za mało na dobrze spisujących się miejscowych. Górnik jeszcze jedną dobrą okazję miał w samej końcówce, lecz Dawid Dzięgielewski zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i akcja nie doszła do skutku.

Górnik Łęczna - GKS Katowice 1-0 (1-0)

1-0 Paweł Wojciechowski (3)

Górnik Łęczna: Rojek – Leandro, Pajnowski, Baranowski, Orłowski – Stasiak (62. Dzięgielewski), Stromecki, Tymosiak, Korczakowski (60. Wójcik), Goliński – Wojciechowski (68. Banaszak)

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski (87. Broda), Rogala – Woźniak, Habusta (85. Szwedzik), Gałecki, Grychtolik (58. Rogalski), Kiebzak (79. Kompanicki) – Rumin

Żółte kartki: Korczakowski, Stromecki, Baranowski - Z.Wojciechowski, Gałecki, Mrozek

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)