GKS Wikielec w sobotę odniósł bardzo ważne zwycięstwo i nadal liczy się w walce o utrzymanie. Podopieczni Damiana Jarzembowskiego okazali się lepsi od Polonii Warszawa.

W sobotę gracze GKS-u Wikielec sprawili niemałą niespodziankę i zgarnęli komplet punktów w starciu z rywalem walczącym o awans do eWinner 2 ligi. Miejscowi od początku ruszyli do ataku i stworzyli sobie kilka niezłych okazji bramkowych. Podopieczni Damiana Jarzembowskiego byli tego dnia konkretniejsi i od 21. minuty prowadzili 1-0, a gola zdobył Kentarō Arai.

Polonia Warszawa w kolejnych minutach próbowała nawiązać walkę z niżej notowanym rywalem, ale ten dobrze się bronił. Kibice nie mogli narzekać na nudę, a zespół z Wikielca mądrze się bronił i w lepszych nastrojach schodził na przerwę. W drugiej odsłonie miejscowi nadal robili swoje i konsekwentnie dążyli do celu, którym był komplet punktów w meczu 36. kolejki.

GKS Wikielec nie odpuszczał i w 72. minucie podwyższył na 2-0, a bramkarza Polonii pokonał Mateusz Jajkowski. "Czarne Koszule" w kolejnych minutach próbowały jeszcze nawiązać walkę z ekipą miejscowych. Zespół z Warszawy cały czas atakował i w końcówce złapał kontakt, za sprawą Adama Pazio. Podopieczni Rafała Smalca próbowali jeszcze wyrównać, ale gospodarze dowieźli prowadzenie do końca.

GKS Wikielec - Polonia Warszawa 2-1 (1-0)

1-0 Kentarō Arai (21)

2-0 Mateusz Jajkowski (72)

2-1 Adam Pazio (88)