GKS Katowice nie próżnuje i buduje kadrę na sezon 2021/22 w Fortuna 1 lidze. We wtorek, klub ogłosił pozyskanie Dawida Kudłę.


Dawid Kudła został nowym bramkarzem GKS-u Katowice, beniaminka Fortuna 1 ligi. 29-latek z klubem związał się dwuletnią umową, która zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok. Nowy nabytek "żółto-zielono-czarnych" przez ostatnie dwa lata, reprezentował barwy Górnika Zabrze. Piłkarz w minionym sezonie nie zagrał jednak żadnego meczu w PKO Ekstraklasie

Wystąpił natomiast w dwóch meczach Fortuna Pucharu Polski oraz w jednym trzecioligowych rezerw. Pochodzący z Rudy Śląskiej zawodnik swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych drużynach Górnika, skąd trafił do cypryjskiego AS Dynamo Pervolion. Ponadto był także związany takimi klubami jak Pogoń Szczecin oraz Zagłębie Sosnowiec. W sumie na koncie ma rozegrane 64 spotkania na poziomie krajowej elity.

-Po zakończeniu wypożyczenia z Lecha Bartosza Mrozka powstała konieczność pozyskania bramkarza. Zależało nam na ustabilizowaniu tej pozycji stąd zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Dawida Kudły na dwa sezony z opcją przedłużenia. Jest to zawodnik o oczekiwanym poziomie sportowym, posiadający doświadczenie zarówno Ekstraklasowe jak i pierwszoligowe - powiedział Robert Góralczyk, dyrektor piłkarskiej sekcji GKS-u.


Foto: GKS Katowice

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.